لینک های دسترسی

Breaking News

در حملهٔ قوای اسراییل دو فلسطینی کشته شدند


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

وزارت صحت فلسطین روز شنبه ششم می (۱۶ ثور) گفت که در اثر حملهٔ نیروهای اسراییلی دو فلسطینی در نوار غزه که تحت اشغال اسراییل قرار دارد، کشته شده اند.

در همین حال، مقامات اسراییلی ادعا کرده اند که ''عاملین حملهٔ گلوله باری'' را هدف قرار داده اند.

وزارت صحت فلسطین گفته است که "دو شهید که توسط [نیروهای اسراییلی] هدف گلوله قرار گرفته اند، به شفاخانهٔ حکومتی ثبات انتقال داده شده اند."

وزارت صحت فلسطین این دو مرد را حمزه خرویش و سامر الشافعی معرفی کرده است که هر دوی آنان ۲۲ سال سن داشتند. در این حمله یک نفر دیگر زخمی نیز شده است.

اردوی اسراییل گفته است که این دو فرد "در حمله گلوله‌باری در آونی هفتز" دخیل بودند که به تاریخ دوم می ۲۰۲۳ رخ داد. به گفتهٔ نظامیان اسراییل، در آن حمله یک غیرنظامی اسراییلی زخمی شده بود.

در اعلامیه‌ای که از سوی نظامیان اسراییل منتشر شد، آمده است : "دو مرد مسلح پس از تلاش برای فرار از صحنه، هدف گلوله قرار گرفتند و کشته شدند."

صدها عزادار در مراسم تشیع جنازه این دو مرد اشتراک کردند.

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی نشر شده، نشان می‌دهد که نیروهای اسراییلی در حال جستجوی اجساد این دو مرد در پشت بام یک ساختمان استند.

حماس که نوار غزه را کنترول می‌کند و حضور پررنگی در کرانه غربی دارد، گفته است که این افراد اعضای یکی از شاخه‌های شبه نظامی این گروه بودند. در اعلامیهٔ حماس آمده است که آنها در‌حال مبارزه مسلحانه علیه اردوی اسراییل بودند.

XS
SM
MD
LG