لینک های دسترسی

Breaking News

اوباما، بوش و کلنتن با مهاجرین افغان کمک می‌کنند


سه رییس جمهور پیشین ایالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش، و بل کلنتن با یک گروه جدیدی متحد شدند که هدف آن حمایت از مهاجرین افغانی اند که به دنبال ماموریت تخلیه از افغانستان در تلاش مسکن‌گزینی در امریکا اند.

این رهبران پیشین امریکا و همسران شان منحیث بخشی از ایتلاف Welcome.US کار خواهند کرد؛ ایتلافی از گروه‌های مدافع حقوق بشر، تجارت‌های امریکایی و سایر رهبران که امروز ۱۴ سپتمبر (۲۳ سنبله) به کار آغاز می‌کند.

این ایتلاف گفته است که برای ده‌ها‌هزار افغان تازه مهاجر شده به ایالات متحده حمایت‌ها را جذب خواهد کرد.

رییس جمهور بوش و همسراش در یک بیانیه گفته اند: "هزاران افغان در خط مقدم جبهه با ما ایستادند تا جهان مصوونتر باشد و اکنون آنان به کمک ما نیاز دارند. ما به حمایت خویش از Welcome.US و کار برای کمک با خانواده‌های افغانی که مسکن‌گزین می‌شوند و زندگی تازهٔ را می‌سازند، افتخار می‌کنیم."

این ایتلاف تا اکنون حمایت بیش از ۲۸۰ شخص و گروه،‌ به شمول شرکت مایکروسافت، ستاربکس، سی وی اس،‌ ایر بی ان بی و سازمان‌های غیر انتفاعی را جذب کرده است.

شماری از والیان و شاروال‌های کنونی و پیشین حزب دموکرات و جمهوری‌خواه نیز با این ایتلاف پیوسته اند.

حکومت ایالات متحده تلاش دارد تا در حدود ۵۰ هزار مهاجر را در پایگاه‌های نظامی در امریکا جابجا سازد. این در حالی است که شماری دیگری از این مهاجرین در مراکز دیگر حضور دارند تا اسناد شان طی مراحل شود.

در جریان بیش از دو هفته عملیات تخلیه از افغانستان، بیش از ۱۲۳ هزار نفر به شمول شهروندان خارجی، همکاران افغان قوای امریکایی و حکومت امریکا و افغان‌های آسیب‌پذیر به بیرون از افغانستان منتقل شدند.

XS
SM
MD
LG