لینک های دسترسی

Breaking News

یوگاندا به درخواست امریکا ۲۰۰۰ مهاجر افغان را می‌پذیرد 


یکی از کمپ‌های مهاجرین در یوگاندا
یکی از کمپ‌های مهاجرین در یوگاندا

یوگاندا گفته است که به درخواست ایالات متحده امریکا ۲۰۰۰ شهروند افغانستان را که پس از تصرف این کشور توسط گروه طالبان فرار کرده اند، به گونهٔ موقت می‌پذیرد.

ایشتر انیاکون داوینیا، وزیر آمادگی برای آفات طبیعی و مهاجرین یوگاندا گفت که رییس جمهور این کشور تقاضای حکومت امریکا مبنی بر انتقال ۲۰۰۰ مهاجر افغان به یوگاندا را پذیرفته است.

خانم داونیا گفت: "آنان [شهروندان افغان] موقتاً برای سه ماه در یوگاندا باقی خواهند ماند و پس از آن ایالات متحده آنان را به جای دیگر منتقل خواهد کرد."

با آنهم، تا حال واضح نیست که روند انتقال این افغان‌ها به یوگاندا چه زمانی آغاز شده و پس از گذشت سه ماه آنان به کدام کشور دیگر منتقل خواهند شد.

حکومت ایالات متحده تعهد کرده است که هزاران افغان را که با قوای امریکایی و حکومت امریکا، سازمان‌های غیردولتی و رسانه‌های امریکایی در افغانستان کار کرده اند، در چارچوب برنامۀ ویزۀ خاص مهاجرت به امریکا و برنامۀ مسما به اولویت دوم به امریکا انتقال دهد.

یوگاندا که در شرق افریقا موقعیت دارد، در گذشت نیز پناهجویانی را که از جنگ فرار کرده اند پذیرفته و همین اکنون میزبان ۱.۴ میلیون مهاجر است. بیشتر این مهاجرین از سودان جنوبی به این کشور پناه برده اند.

البانیا و کوسوو نیز تقاضای ایالات متحده برای پذیرفتن موقتی مهاجرین افغان را پذیرفته اند.

XS
SM
MD
LG