لینک های دسترسی

Breaking News

بریتانیا به مردم افغانستان ۵۰ میلیون پوند کمک می‌کند


صدر اعظم بریتانیا تعهد کرده است که کشورش مبلغ ۵۰ میلیون پوند (حدود ۶۸.۳ میلیون دالر) را برای کمک به افغان‌هایی که زیر حاکمیت طالبان در افغانستان گیر مانده اند، کمک می‌کند.

بوریس جانسن در یک پیام تویتر نوشته است: "ما مسوولیت داریم تا آنان، به ویژه زنان و دختران، را که در رژیم طالبان معروض به بیشترین خطر اند، کمک کنیم. بریتانیا در این راستا ۵۰ میلیون پوند خواهد داد."

آقای جانسن همچنین کشورهای شامل در جی-۲۰ را ترغیب کرد تا در تمام تلاش‌های انکشافی بین‌المللی، حقوق زنان و دختران افغان را در اولویت قرار دهند.

این در حالی است که گروه طالبان به تازگی از کشورهای جهان خواسته است تا حکومت این گروه را به رسمیت بشناسد و سرمایه‌های راکد شدۀ افغانستان را در اختیار این گروه قرار دهد.

طالبان هشدار داده اند که اگر حکومت شان به رسمیت شناخته نشود، نه تنها برای افغانستان بلکه برای جهان نیز پیامد ناگوار خواهد داشت.

اما هیچ کشوری تا اکنون طالبان را که زمام قدرت را در ماه اگست در افغانستان به دست گرفتند، به رسمیت نشناخته است و میلیاردها دالر سرمایه افغانستان در بانک‌های خارجی راکد باقی مانده است.

اکثر کشورها تاکید می ورزند که طالبان را تا زمانی که یک حکومت همه شمول تشکیل ندهند و زنان و اقلیت‌ها را در آن سهیم نسازند و به حقوق همۀ افغان‌ها به شمول زنان و دختران احترام نگذارند، به رسمیت نخواهند شناخت.

XS
SM
MD
LG