لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر دفاع جدید اوکراین خواستار دریافت تسلیحات سنگین بیشتر شد


رستم عمروف، وزیر دفاع جدید اوکراین

رستم عمروف، وزیر دفاع جدید اوکراین از شرکای کیف خواسته است تا تحویل تسلیحات سنگین را در بحبوحه یک ضد حمله طولانی و دشوار علیه نیروهای روسی افزایش دهند.

عمروف در یک پیام که روز شنبه، هشتم سپتمبر‌(۱۸ سنبله) منتشر شد گفت: "در حالیکه ما از تمامی حمایت های ارایه شده سپاسگزاریم... ما به تسلحیات سنگین بیشتری نیاز داریم.... ما امروز و هم اکنون به آنها نیاز داریم."

پیش از این، ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین نیز پیرامون روند کند تحویل دهی تسلیحات توسط شرکای غربی کیف گفته بود، هر چه اوکراین زودتر تسلیحات دوربرد را دریافت کند، ضد حمله این کشور روند سریع‌تری برای آزادسازی مناطق تصرف شده توسط نیروهای روسی پیدا خواهد کرد.

نیروهای اوکراینی از ماه جون سال روان درگیر یک ضدحمله طاقت فرسا برای بازپس گیری مناطق اشغال شده توسط روسیه در شمال شرق و جنوب بوده اند.

از سوی دیگر، وزیر دفاع اوکراین گفت: "رزمندگان اوکراینی، امروز برای حفظ ارزش های اصلی دموکراسی و آزادی، زندگی شان را فدا می‌کنند. آنها در این راه به پشتیبانی شما شرکای گران ارج نیاز دارند... و آن پشتیبانی اسلحه است."

رستم عمروف که در هفته جاری از سوی ولادمیر زیلینسکی به عنوان وزیر دفاع جدید اوکراین به پارلمان این کشور معرفی شد، ۴۱ سال دارد و پیش‌تر ریاست صندوق املاک دولتی اوکراین را برعهده داشت.

انتصاب وی تغییر قابل توجهی را برای کیف پس از گذشت بیش از یک و نیم سال از تهاجم روسیه بر اوکراین و به دنبال رسوایی های فساد در این وزارتخانه را نشان می دهد.

این در حالی است که وادیم اسکیبیتسکی، معاون ریاست کشف وزارت دفاع این کشور، روز شنبه گفت کیف تخمین می زند که روسیه بیش از ۴۰۰ هزار سرباز را در مناطق تحت کنترول خود در شرق و جنوب اوکراین مستقر کرده است.

او در کنفرانس در کیف گفت: "فدراتیف روسیه بیش از ۴۰۰ نظامی را در سرزمین‌های ما که به طور موقت تصرف شده است، از جمله کریمیه مستقر کرده است.

معاون ریاست کشف وزارت دفاع اوکراین همچنین اذعان کرد که روسیه به مدت یک ماه حملات خود را از جزیره کریمیه که در سال ۲۰۱۴ آن را ضمیمه قلمرو خود کرد، انجام داده است.

گروه

XS
SM
MD
LG