لینک های دسترسی

Breaking News

بایدن و زیلینسکی در واشنگتن بزودی دیدار خواهند کرد


پس از آغاز تهاجم روسیه بر اوکراین، این دومین دیدار ولادمیر زیلینسکی با جو بایدن در قصرسفید خواهد بود.

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحدهٔ امریکا، قرار است روز پنجشنبهٔ آینده میزبان ولادمیر زیلینسکی، ریيس جمهور اوکراین باشد. پس از آغاز تهاجم روسیه بر اوکراین، این دومین سفر ولادمیر زیلینسکی به واشنگتن خواهد بود.

این دیدارها در حالی صورت خواهد گرفت که کانگرس ایالات متحده پیرامون پیشنهاد اخیر رییس جمهور بایدن مبنی بر فراهم کردن کمک های نظامی و بشردوستانه به ارزش ۲۴ میلیارد دالر به اوکراین، غور می کند.

جیک سولیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، می گوید که دیدار میان رهبران دو کشور، پنجشنبهٔ آینده در قصرسفید صورت خواهد گرفت.

سولیوان گفت "این دیدار یقیناً در یک زمان حساسی صورت می گیرد که روسیه بخاطر جنگ بی رحمانه اش در اوکراین، شدیداً به دنبال کمک از کشورهای مثل کوریای شمالی است. این دیدار در حالی صورت می گیرد که پیشرفت نظامیان اوکراینی در عملیات ضد تهاجم روسیه، ادامه دارد."

پس از آغاز تهاجم روسیه بر اوکراین، این دومین دیدار ولادمیر زیلینسکی با جو بایدن در قصرسفید خواهد بود. قبل از این، ریيس جمهور اوکراین در ماهٔ دسمبر سال ۲۰۲۲ به واشنگتن سفر کرده بود و یک سخنرانی را در کانگرس ایالات متحده نیز ایراد کرد.

سفر ولادمیر زیلینسکی به واشنگتن همچنان در حالی صورت می گیرد که قبل از آن لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده نشست گروهٔ تماس دفاعی اوکراین را که شامل وزیران دفاع ده ها کشور متحد اوکراین می شود، هماهنگ خواهد کرد.

در عین حال، در دیداریکه میان انتونی بلینکن، وزیر خارجهٔ ایالات متحده و همتای آلمانی اش روز جمعه در واشنگتن صورت گرفت، هردو مقام بر ادامهٔ کمک به اوکراین تاکید کرد.

انتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده امریکا، گفت "ما هردو [ایالات متحده و آلمان] به ادامهٔ حمایت قوی که ما و ده ها کشور دیگر از سراسر جهان به اوکراین فراهم می کنند، عمیقاً متعهد استیم."

آنالینا بیربوک، وزیر خارجه آلمان، گفت "ما در جهان از هر فرد در اوکراین حمایت می کنیم تا بتوانند در آینده در آزادی زندگی کنند. ما این موضوع را در جریان سفر به کیف نیز واضح کرده بودیم. این حمایت تنها مربوط به فراهم کردن تسلیحات نمی شود، بلکه شامل تلاش های بشردوستانه، حفاظت از زیربناها و بازگشتاندن کودکانی که اخراج شده اند، نیز می شود."

متحدین غربی اوکراین در حالی بر ادامهٔ کمک به کیف به خاطر مبارزه اش در برابر روسیه تاکید دارند که سفر کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی به روسیه و تعهد همکاری نظامی میان هردو کشور، باعث ناراحتی واشنگتن شده است.

برخی از تحلیلگران به این باورند که روسیه کمبود تسلیحات در جنگ اوکراین را از کوریای شمالی تامین خواهد کرد. واشنگتن گفته است که در برابر چنین اقدام، برخورد مناسب صورت خواهد گرفت.

گروه

XS
SM
MD
LG