لینک های دسترسی

Breaking News

گرد‌بادها در امریکا جان ده‌ها نفر را گرفت و شهرها را ویران کرد 


در جریان سلسله‌ای از گردباد‌ها در چندین ایالت امریکا ده‌ها نفر جان باخت و بخش‌هایی از چندین شهر با خاک یکسان شد.

اندی بیشیر، والی ایالت کنتکی، که بیشتر تلفات و خسارات را متحمل شده است، گفته است که شمار تلفات ناشی از این گردباد‌ها در این ایالت ممکن بین ۷۰ تا ۱۰۰ نفر باشد.

آقای بیشیر افزود که حد اقل یک شهر در این ایالت کاملاً با خاک یکسان شده است.

تنها از زیر آوار یک فابریکهٔ شمع سازی در این ایالت ۴۰ نفر نجات داده شدند، اما آقای بیشیر گفت که اگر کسی دیگری از این حادثه زنده مانده باشد، یک "معجزه" خواهد بود.

والی ایالت ایلینوی دیروز گفت که حد اقل شش نفر در یک گدام شرکت امازون زمانی کشته شدند که سقف آن در نتیجهٔ طوفان فروریخت و مقامات نمی‌دانند که چند نفر دیگر ممکن در زیر آوار گیر مانده باشند.

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده با والیان پنج ایالت -ارکنساس، ایلینوی، کنتکی، میزوری و تینسی- که گردباد‌ها در آن سبب تلفات جانی و خسارات مالی شده است، صحبت کرد و وضعیت اضطراری و استفاده از بودجهٔ فدرال را در ایالت کنتکی منظور کرد.

رییس جمهور بایدن در یک تویت نوشت که در مورد وضعیت در این ایالت‌ها آگاهی دارد و ادارهٔ او با والیان روی دسترسی آنان به هر آن چیزی که نیاز دارند، کار می‌کند.

مقامات در این پنج ایالت تا شب گذشته، رقم کشته شدگان را ۳۶ نفر گزارش داده بودند.

دانشمندان هشدار می‌دهند که بلند رفتن درجهٔ گرمای زمین،‌ سبب قدرتمند شدن و افزایش طوفان‌ها شده و تهدیدات بزرگتری را متوجه ساحاتی می‌سازد که آفات طبیعی در آن بیشتر اتفاق می‌افتد.

XS
SM
MD
LG