لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس سبب انسداد مرز امریکا و کانادا شد


رییس جمهور ایالات متحده گفته است که مرز امریکا و کانادا به دلیل نگرانی‌های ناشی از گسترش کروناویروس به گونۀ موقت بسته می‌شود.

دونالد ترمپ روز چهارشنبه ۱۸ مارچ (۲۸ حوت) در یک پیام تویتر نوشته است که این اقدام بر اساس توافق با صدر اعظم کانادا صورت می‌گیرد.

آقای ترمپ در این پیام نوشته است: "ما، با توافق دوجانبه، مرز شمالی خود را با کانادا به روی رفت و آمدهای غیرضروری، موقتاً می‌بندیم. تجارت متاثر نخواهد شد. جزییات بعداً!"

پیش از این ایالات متحده و کانادا به هدف جلوگیری از گسترش کروناویروس محدودیت‌های شدید مسافرتی را وضع کرده بودند، اما همدیگر را از این محدودیت‌های سختگیرانه مستثنا قرار داده بودند.

جستن ترودو، صدر اعظم کانادا که بیشترین محصولات تجارتی کشورش به امریکا صادر می‌شود، پیش از این گفته بود که به بسته شدن مرز کانادا-امریکا علاقمند نیست.

شمار مبتلایان به کروناویروس در ایالت متحده تا روز چهارشنبه ۱۸ مارچ به حدود ۵۹۰۰ و مرگ و میر ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسیده است. در عین زمان، کانادا از ابتلای حدود ۶۰۰ نفر به کروناویروس و مرگ هشت نفر در اثر ابتلا به این ویروس گزارش داده است.

آمار سازمان جهانی صحت نشان می‌دهد که تا روز چهارشنبه ۱۸ مارچ، کروناویروس در ۱۶۴ کشور جهانگسترش یافته است و بیش از ۱۹۴ هزار نفر را مبتلا کرده است که از این میان ۷۸۷۳ نفر آنان در اثر این بیماری جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG