لینک های دسترسی

Breaking News

واکنش مقامات امریکایی و افغان نسبت به حادثه سقوط طیاره نظامی امریکا


واکنش مقامات امریکایی و افغان نسبت به حادثه سقوط طیاره نظامی امریکا

شورشیان در شرق افغانستان یک بال هلیکوپتر نظامی ایالات متحده را سقوط داد. در این حادثه ۳۰ عسکر امریکایی و هفت عسکر کماندوی افغانستان کشته شدند.

از آغاز جنگ در سال ۲۰۰۱میلادی، سقوط این هلیکوپتر بیشترین تلفات را در جریان یک حادثه، به عساکر بین المللی به بار آورده است.

هلیکوپتر نوع شینوک CH-47 صبح شنبه در ولایت وردک سقوط نمود.

طالبان گفته اند که آنها پس از آن بر هلیکوپتر راکت شلیک نمودند که نیروهای ائتلاف طی حملۀ بر مخفیگاه آنها هشت جنگجو را از بین بردند.

مقامات ایالات متحده نیز گفته اند چنین به نظر می رسد که هلیکوپتر سقوط داده شده باشد. متحدین ناتو گفته اند، آنها تحقیقات را در این مورد آغاز نموده اند.

سفارت ایالات متحده در کابل و نمایندۀ ملکی ناتو نیز در رابطه به این حادثه ابراز تأسف نموده به نیروهای ائتلاف بین المللی و خانواده های قربانیان اظهار تسلیت نموده اند.

از جانب دیگر، حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان، نیز در جریان جلسۀ شورای امنیت ملی این حادثه را با مقامات امنیتی افغان به بحث گرفت.

در این جلسه همچنان مسئلۀ تظاهرات مردم زابل به بررسی گرفته شد. رئیس جمهور افغانستان بعد از بررسی موضوع، دستور برکناری قوماندان امنیه و یک عضو محکمۀ شهری آن ولایت را صادر نمود.

XS
SM
MD
LG