لینک های دسترسی

Breaking News

مک کین: وضعیت افغانستان مستلزم توجه جدی است


جان مک کین، سناتور جمهوریخواه ایالت ایرزونا و رئیس کمیته قوای مسلح در سنای امریکا در تویتر خود نگاشته است که اوضاع امنیتی در افغانستان به توجه عاجل اداره رئیس جمهور ترمپ ضرورت دارد.

آقای مک کین، در اشاره ضمنی به حملات اخیر انتحاری در کابل و سقوط ولسوالی تاله وبرفک بغلان توسط طالبان گفته است که تلفات نیروهای افغان در سراسر آنکشور نگران کننده است.

او افزوده است که جنرال نکولسن، فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان گذارش سرمفتش بازسازی افغانستان یا سیگار را مبنی براینکه نفوذ حکومت افغانستان از ۷۲ فیصد ولسوالی ها سال قبل حال به ۵۷ درصد کاهش یافته است، تائید کرده است.

آقای مک کین گفته است که جنرال نیکولسن در نشست استماعیه کمیته قوای مسلح ماه گذشته تایید کرد که جنگ در افغانستان به بن بست مواجه است. بناً لازم است که رئیس جمهور ترمپ و اداره اش با افغانستان نیز با عین جدیت که در جنگ علیه گروه داعش نشان میدهد، برخورد کند، درغیرآن با این بست خطر شکست استراتیژیک وجود دارد.

او تاکید کرده است که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان از کشورشان در برابر دشمن مشترک ما با قاطعیت تمام دفاع میکنند. ولی ما باید بدانیم که امریکا تا هنوز هم با آن دشمنان تروریست در افغانستان در گیر است که بالای امریکا بتاریخ ۱۱ سپتمبر ۲۰۰۱ حمله کردند.

به گفته آقای مک کین، بنا تامین امنیت در افغانستان و جلوگیری از حمله دیگر بالای امریکا مستلزم فرستادن نیروی کافی با تجهیزات و اختیارات لازم به آنکشور میباشد.

آقای مک کین گفته است که رئیس جمهور فرصت دارد تا صفحه جدیدی را ورق زند و نیرو و اختیارات کافی را در اختیار فرماندهان نظامی ما قرار دهد تا ابتکار عمل را بدست آورده و جنگ را به دشمنان ما بکشاند. من إصرار می ورزم که آقای ترمپ هر چه عاجلتر این کار را انجام دهد.

XS
SM
MD
LG