لینک های دسترسی

Breaking News

رهبران امریکا به بستۀ کمکی دو تریلیون دالری به امریکاییان توافق کردند


قصر سفید و رهبران اعضای دموکرات و جمهوریخواه مجلس سنای کانگرس ایالات متحده به بسته کمکی دو تریلیون دالری توافق کردند تا با استفاده از آن به کارگران و شرکت هایی که به دلیل گسترش کروناویروس در امریکا متضرر شده اند کمک مالی صورت بگیرد.

لایحه این بسته کمکی صبح چهارشنبه ۲۵ مارچ (ششم حمل) برای رایگیری به مجلس سنای کانگرس ایالات متحده فرستاده می‌شود. اگر این لایحه در سنا تصویب شد، سپس به مجلس نمایندگان ارسال می شود تا اعضای آن نیز این لایحه را تصویب کنند.

در همین حال دونالد ترمپ رییس، جمهور ایالات متحده گفته است که می‌خواهد فعالیت‌های اقتصادی در کشورش هر چه عاجل از سر گرفته شود.

در دو هفتۀ گذشته بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی در سراسر ایالات متحده به خاطر اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از گسترش کروناویروس متوقف شده و بازار سهام در امریکا به طور کم پیشینه سقوط کرده است.

از این بستۀ کمکی برای هر فرد بالغ در امریکا فقط یکبار ۱۲۰۰ دالر و به هر فرد زیر سن ۱۸ سال ۵۰۰ دالر پرداخته خواهد شد. بر اساس این بسته کمکی ۵۰۰ میلیارد دالر قرضه برای متشبثین خصوصی فراهم خواهد شد.

علاوه بر آن، بیش از ۳۵۰ میلیارد دالر برای متشبثین کوچک فراهم خواهد شد تا آنان در زمانی که به دلیل همه‌گیری کروناویروس کسب و کار شان متوقف شده است، معاشات کارمندان خود را بپردازند.

همه‌گیری کروناویروس که تا کنون بیش از ۴۳۵ هزار نفر در سرتاسر جهان به آن مبتلا شده اند، جان بیش از ۱۹۶۰۰ نفر را گرفته است. در ایالات متحده بیش از ۵۵ هزار نفر به بیماری ناشی از کروناویروس مبتلا شده و افزون بر ۸۰۰ نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG