لینک های دسترسی

Breaking News

سفیر امریکا: خبر دیدار چهارشنبه امریکا-طالبان در قطر دقیق نیست


سفیر ایالات متحده در افغانستان گفته است که گزارش‌ها در مورد مذاکرات روز چهارشنبه میان نمایندگان گروه طالبان و مقام‌های امریکایی "دقیق نیست".

جان بس در یک پیام تویتر نگاشته است که طالبان به همان اندازه که با رسانه‌ها صحبت می‌کنند باید با هم‌میهنان افغان خود صحبت کنند.

پیش از این خبرگزاری رویترز از قول مقام‌های طالبان گزارش داده بود که دیدار نمایندگان آن گروه با مقام‌های امریکایی که قرار بود چهارشنبه ۱۹ جدی (۹ جنوری) در قطر برگزار شود، به دلیل "ناسازگاری در مورد اجندا" فسخ شده است.

شورای عالی صلح افغانستان نیز از برگزاری این نشست خبر داده و به گفتۀ عطاالرحمان سلیم، معاون این شورا"این نشست فقط بین تیم آقای خلیلزاد و طالبان است و در آن نمایندگان عربستان سعودی، پاکستان و امارات متحده عربی حضور نخواهند داشت".

پیش از این، طالبان از شرکت در مذاکرات صلح افغانستان به میزبانی عربستان سعودی که قرار بود هفتۀ روان در شهر جده برگزار شود، نیز پرهیز کردند.

طالبان گفتند که مقام‌های سعودی بر آن گروه فشار می‌آورند تا با نمایندگان حکومت افغانستان دیدار کنند و از آنجاییکه به گفتۀ آنان طالبان آمادۀ چنین دیدار نیستند، از شرکت در نشست جده پرهیز کردند.

متن پیام سفیر ایالات متحده در افغانستان نیز به نحوی بر "مذاکرات بین الافغانی" و گفتگوهای مستقیم میان طالبان و مقام‌های حکومت افغانستان تاکید دارد.

XS
SM
MD
LG