لینک های دسترسی

Breaking News

طیاره‌های امریکایی به باشندگان غزه مواد غذایی پرتاب کردند


اردوی ایالات متحده روز شنبه نهم مارچ (۱۹ حوت) در پنجمین عملیات رساندن کمک‌های فوری مورد نیاز به غزه، بیش از ۴۱ هزار وعده غذایی را از طریق هوا به باشندگان غزه پرتاب کرد.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) در بیانیه‌ای گفت: "برای فراهم کردن کمک‌های اساسی به غیرنظامیان آسیب‌دیده از درگیری‌های جاری، سنتکام بعد از ظهر روز شنبه طی عملیات مشترک بیش از ۴۱۴۰۰ وعده غذایی و ۲۳ هزار بوتل آب را در شمال غزه، ساحه‌ای که به شدت نیازمند است، پرتاب کرد."

سنتکام در بیانیه خود افزوده که عملیات روز شنبه وزارت دفاع امریکا بخشی از تلاش‌های مستمر این کشور و شرکایش برای کاهش آلام و دردهای غیرنظامیان در غزه است و برنامه‌ریزی برای تداوم کمک‌رسانی هوایی ادامه دارد.

ایالات متحده روزهای شنبه، سه‌شنبه، پنجشنبه و جمعه گذشته نیز با همکاری کشور اردن از طریق هوایی ده‌ها هزار وعده غذایی به غیرنظامیان جنگ‌زده ساکن غزه پرتاب کرد.

همزمان با تداوم عملیات کمک‌رسانی هوایی امریکا به غیرنظامیان در غزه، جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، روز پنجشنبه اعلام کرد که اردوی این کشور در هفته‌های آینده، یک بندر موقت در سواحل غزه خواهد ساخت تا امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه از طریق آب نیز فراهم شود.

اورسولا فون در لاین، رییس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز روز جمعه هشتم مارچ (۱۸ حوت) ابراز امیدواری کرد که یک دهلیز آبی بتواند در رساندن کمک‌های بشری به غزه ممد واقع شود.

او گفت که یک محموله آزمایشی ممکن است تا روز یکشنبه از قبرس راهی غزه شود. حکومت قبرس از ماه ها به اینسو برای ایجاد این دهلیز تلاش دارد.

در همین حال یک سازمان غیردولتی اسپانیایی "آغوش باز" روز شنبه گفت که ۲۰۰ تن مواد غذایی تحت حمایت اتحادیهٔ اروپا "آماده" ارسال از قبرس به غزه است.

سخنگوی موسسه "آغوش باز" گفت که تا اخیر روز شنبه همه چیز آماده خواهد بود و کشتی منتظر مجوز حرکت است.

بریتانیا، اتحادیه اروپا و امارات متحده عرب نیز در باز کردن این مسیر آبی برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به غزه با امریکا خواهند پیوست.

گروه

XS
SM
MD
LG