لینک های دسترسی

Breaking News

نگرانی های امریکاییان از بحران قرضه کشورشان


نگرانی های امریکاییان از بحران قرضه کشورشان

در حالیکه قانون گذاران امریکایی سعی دارند برای جلوگیری از عدم پرداخت قرضه ها به توافقی نایل آیند، مردم عام امریکا، طی صحبت با آژانس خبری اسوشیتد پرس، نظریات شان را در مورد تاثیر احتمالی آن بر وضع اقتصاد کشور مطرح ساخته اند.

در حالیکه ایالات متحده فقط پنج روز دیگر برای تعیین سطح قروض خویش فرصت دارد، دموکرات ها وجمهوری خواهان در کانگرس هنوز هم روی برنامه های خود برای بالا بردن سطح برداشت قرضۀ دولت سرگرم کار اند و در صورت عدم توافق، ایالات متحده به تاریخ دوم آگست، شاهد افزایش تورم اقتصادی بوده و اعتبار مالی آن کاهش خواهد یافت.

این وضع، بحران اقتصادی تاثیر مستقیم بر روال زندگی مردم عادی امریکا خواهد داشت.

کیج بسچ که تجارت پیشه می باشد به این عقیده است که سیاست مداران از وضعیت پر تلاطم جاری برای ترویج اجنداهای خود استفاده می کنند.

او گفت "میدانید، آنان از این موضوع برای مقاصد سیاسی خود استفاده می کنند. زیرا میدانید که انتخابات ریاست جمهوری سال آینده میباشد و همه میخواهند بحیث یک قهرمان از این معرکه بیرون آیند."

در منطقه "فیرفکس" ایالت ویرجینیا که یکی از مناطق ثروتمند می باشد متقاعدینی که در مرکز سالمندان "هرندن" جمع شده بودند، نگران اند که آشفتگی اقتصادی کشور شاید به قطع بسیاری از کمک ها، مثل کاهش پول تقاعدی و بیمه و مراقبت های صحی سالمندان منجر گردد.

جنت پراکتر میگوید آنان در یک حالت بیم و هراس بسر می برند و وی نگران است که اگر بحران قرضه حل نگردد.

او گفت "خلاصه، من قادر به تغذیه خود هم نخواهم شد."

رئیس هیئت اداری منطقه "فیرفکس" می گوید با مشکل قرضه کشور، آنان شاید قادر به سرمایه گذاری روی پروژه های مالی نگردند.

دیموکرات های مجلس سنای ایالات متحده به روز چهارشنبه به جمهوری خواهانی که ادارۀ مجلس نمایندگان را در دست دارند گفتند که هیچ امکان ندارد تا آنان طرح جمهوری خواهان را که محدودۀ قرضه فدرال را افزایش میدهد، به تصویب رسانند.

این انکشافات زمانی رخ میدهد که تمام سناتوران دیموکرات و دو سناتور مستقل، نامه یی را عنوانی جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان، به امضا رسانیدند که در آن تعهد شده است با پلان جمهوریخواهان مخالفت خواهند نمود زیرا این پلان، خطر عدم پرداخت قرضه دولت را در سال آینده به مخاطره خواهد انداخت و منجر به قطع بعضی برنامه ها در بیمه صحی سالمندان خواهد شد.

XS
SM
MD
LG