لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر دفاع امریکا به شفاخانه منتقل شد و وظایف را به معاونش واگذار کرد


لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحدهٔ امریکا
لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحدهٔ امریکا

لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحدهٔ امریکا، پس از تشخیص ابتلا به بیماری سرطان، برای درمان "علایمی که نشان‌دهندهٔ مشکل اضطراری مثانه است،" به شفاخانه منتقل شده و سرپرستی امور وزارت را به معاون خود واگذار کرده است.

پت رایدر، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده روز یکشنبه ۱۱ فبروری (۲۲ دلو) در یک اعلامیه گفت که کتلین هکس، معاون آستن، امور وزارت دفاع را به عهده گرفته است.

بر اساس این اعلامیه، آستن به شفاخانهٔ نظامی والتر رید در نزدیکی واشنگتن دی سی، پایتخت ایالات متحده، منتقل شده است.

در اعلامیه به نقل از داکتران این شفاخانه گفته شده است: "در حال حاضر مشخص نیست که وزیر دفاع آستن تا چه زمانی در شفاخانه بستری خواهد بود... انتظار نمی‌رود که مشکل فعلی مثانه تغییری در بهبودی کامل پیش بینی شدهٔ او ایجاد کند. تشخیص سرطان او به درستی انجام شده است."

رایدر گفته است که معلومات بیشتر در مورد وضعیت صحی آستن به زودی منتشر خواهد شد.

اواخر سال گذشته تشخیص شد که آستن دچار سرطان پروستات شده است. او به دلیل مخفی نگهداشتن موضوع ابتلا به این بیماری و عدم اطلاع دهی به قصر سفید مورد انتقاد قرار گرفت.

آستن، ۷۰ ساله، به تاریخ اول فبروری، در پیوند به شنیدن خبر ابتلا به سرطان، به خبرگزاری اسوشیتد پرس گفت: "شوکه شدم. در واقع، اولین خواست من این بود که موضوع را مخفی نگه دارم. اما می خواهم واضح کنم که کار خوبی نکردم... باید در مورد تشخیص سرطان‌ به رییس جمهور می گفتم. باید به تمامی مردم امریکا خبر می‌دادم. من مسوولیت کامل را بر عهده می‌گیرم. از همکارانم و تمامی مردم امریکا عذرخواهی می کنم."

بر اساس گزارش اسوشیتد پرس، آستن به تاریخ ۲۲ دسمبر برای عمل جراحی به شفاخانه منتقل شد و پس از آن به مدت یک هفته به کار خود از خانه ادامه داد.

اما به تاریخ اول جنوری پس از احساس درد شدید، دوباره برای دو هفته به شفاخانه منتقل شد.

حداقل یک هفته پس از بستری شدن آستن در شفاخانه برای بار دوم، رییس جمهور بایدن و دیگر رهبران بلندرتبه در مورد او مطلع شدند.

قضیهٔ آستن باعث تغییراتی در بعضی دستورالعمل های فدرال شده و علاوه بر تحقیقات داخلی در پنتاگون، سرمفتش ایالات متحده مقررات این وزارت مبنی بر گزارش دهی غیابت مقامات را بررسی کرده است.

گروه

XS
SM
MD
LG