لینک های دسترسی

Breaking News

استقبال ایالات متحده از وضع تعزیرات اتحادیۀ اروپا بر مقامات سوری


آرشیف: کودکان سوری که پس از حملۀ کیمیایی با مشکلات تنفسی مواجه شده بودند.

ایالات متحده اقدام روز دوشنبۀ اتحادیۀ اروپایی را بر وضع تعزیرات بر شانزده مقام ارشد نظامی سوری و دانشمندانیکه در حملات سلاح کیمیایی بر غیرنظامیان دخیل بودند، استقبال کرد.

هیتر ناوریت، سخنگوی وزارت خارجۀ امریکا گفت "تلاش های مشترک ایالات متحده و اتحادیۀ اروپایی ... بخشی از تداوم تلاش ها در جامعۀ بین المللی برای مسوول قرار دادن رژیم اسد، به خاطر تخطی های درازمدت آن رژیم از معیارات جهانی در استفاده از سلاح کیمیایی می باشد."

شانزده مقام سوری که روز دوشنبه با تعزیرات مواجه شدند، اجازۀ سفر به اروپا را نداشته و دارایی های شان در کشور های آن اتحادیه منجمد خواهد شد.

بوریس جانسن، وزیر خارجۀ بریتانیا روز دوشنبه، وضع تعزیرات از جانب وزرای اتحادیۀ اروپایی را "یک توافق بسیار خوب" عنوان کرده گفت "ازینکه وزرا توانستند روی این موضوع در کنار هم قرار گرفته و تمرکز نمایند، خورسند است."

ملل متحد و سازمان منع گسترش سلاح اتمی، تحقیقات مشترکی را در بارۀ حملۀ سلاح کیمیایی گاز سرین در منطقۀ خان شیخون سوریه انجام می دهند که در آن رویداد، ۸۷ تن جان خود را از دست داد.

نوار های ویدویی که از محل رویداد حملۀ هوایی به نشر رسید؛ نشاندهندۀ کودکان بود که با مشکلات تنفسی دچار بوده و دهان شان کف کرده بود.

ایالات متحده، رژیم بشارالاسد را در آن حمله مقصر عنوان کرد و اینکار، رئیس جمهور ترمپ را واداشت تا فرمان حملۀ راکتی بر پایگاه نظامی سوریه را صادر کند، از جاییکه ظاهراً حمله سلاح کیمیایی انجام شده بود.

سوریه هر گونه اتهام را در انجام آن حمله و حملات کیمیایی که در جریان جنگ داخلی سوریه بر غیرنظامیان انجام شده، رد کرده مخالفین حکومت که دمشق آنان را "دهشت افگن" خطاب می کند، مقصر می خواند.

XS
SM
MD
LG