لینک های دسترسی

Breaking News

برگزاری اجلاس سران کشورهای بزرگ اقتصادی جهان


برگزاری اجلاس سران کشورهای بزرگ اقتصادی جهان

بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده امریکا به شهر کن فرانسه رسیده تا در نشست دو روزۀ سران 20 کشور بزرگ اقتصادی جهان شرکت نماید. نشستی که انتظار می رود با بحران قروض اروپا و حرکت تعجب برانگیز یونان جهت قرار دادن یک معاملۀ کمک مالی به آرای مردم، تحت فشار قرار داشته باشد.

رئیس جمهور اوباما امروز با نیکولا سرکوزی، رئیس جمهور فرانسه و انگلا مارکل صدراعظم آلمان ملاقات میکند. فرانسه و آلمان تلاش دارند تا جورج پاپندریو صدراعظم یونان را معتقد سازند تا از برنامۀ همه پرسی که روی نجات اقتصادی در هفتۀ گذشته روی دست گرفته است، صرف نظر کند. انگلا مارکل صدر اعظم آلمان گفت "ما می خواهیم تا به یونان کمک نماییم. در ضمن می خواهیم تا یونان در منطقۀ یورو باقی بماند، اما این تصمیم یک جانبۀ یونان حالات را تغییر داده است."

پاپندریو، صدراعظم یونان اروپا را با اعلام غیر منتظرانه یی تکان داده است که در آن شهروندان یونان قادر خواهند بود تا روی پلان نجات مالی رأی دهند که از جانب کشورهای اروپایی به یونان ارایه گردیده است. این اعلامیه شامل اقدامات سخت گیرانۀ شدیداً غیر محبوب می باشد.

برگزاری اجلاس سران کشورهای بزرگ اقتصادی جهان
برگزاری اجلاس سران کشورهای بزرگ اقتصادی جهان

آقای پاپندریو گفته است که اشتراک آیندۀ یونان در پول رایج مشترک اروپا در رأی مردم نهفته است. وی می افزاید "من به این باور هستم که بسیار مهم است که ما به جهان نشان دهیم که می توانیم با تعهدات مان زندگی کنیم. می توانیم با این تعهدات مان زندگی کرده و برای اشتراک آیندۀ ما در منطقۀ پول رایج مشترک اروپا بسیار مهم می باشد."

نیکولا سرکوزی رئیس جمهور فرانسه گفت، امیدوار است یونان در منطقۀ پول رایج مشترک اروپا باقی بماند، اما تاکید ورزید که ثبات یورو از اهمیت بیشتری در مقایسه با نجات اقتصاد یونان برخوردار بوده است. وی می افزاید "با درنظر داشت جدیت حالات، ما در حال راه اندازی درخواستی هستیم، لذا اتفاق عامه می تواند به سرعت در یونان حاصل شود. از آنجاییکه با نظر سنجی عامۀ اعلام شده ارتباط می گیرد، برای ما واضح است که اساسات نظر پرسی مردم همواره قانونی بوده است. اما این هم واضح است که ما نمیتوانیم برای مدت زمان طولانی در ابهام و سردرگمی باقی بمانیم."

آقای پاپندریو صدراعظم یونان می گوید، نظر سنجی عامه شاید در روز های 4 و 5 ماه دسمبر برگزار شود. وزرأی کابینۀ یونان قبلاً حمایت شانرا از برنامۀ نظر پرسی اعلام نموده اند.

XS
SM
MD
LG