لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: امریکای قوی تر به سود همۀ جهان است


رئیس جمهور ایالات متحده و صدراعظم آلمان حین صحبت در کنفرانس خبری در قصرسفید

دونالدترمپ، رئیس جمهور امریکا در نخستین کنفرانس خبری مشترک با انگلا مرکل صدراعظم آلمان، ضمن اهمیت دادن به ایجاد یک چشم انداز خوب اشتغال برای کارگران امریکایی، بر اهمیت تجارت منصفانه با جهان تاکید کرد.

آقای ترمپ گفت"یک امریکای قوی تر به سود همۀ جهان است." رئیس جمهور امریکا همچنان "حمایت قوی" خود را از ناتو اعلام می کرد اما یکبار دیگر تاکید ورزید که ضرورت است هم پیمانان ناتو امریکا، نیز سهم منصفانه خود را برای هزینه های دفاعی بپردازند.

خانم مرکل نیز از حمایت رئیس جمهور ترمپ از پیمان ناتو سپاسگزاری کرده و تایید نمود که آلمان و دیگر کشورهای عضو باید سهم هزینه های دفاعی خود را به ناتو ادا کنند.

امنیت، مهاجرت، افراطیت

رئیس ایالات متحده گفت که امنیت مهاجرتی، امنیت ملی است و باید شهروندان خود را از کسانی که در پی گسترش دهشت افگنی و افراطگرایی و خشونت هستند حفاظت کنیم.

دونالدترمپ در کنفرانس خبری مشترک با صدراعظم آلمان با اشاره به تروریزم افراطی اسلامی، از همکاری آلمان در ائتلاف علیه گروه داعش قدردانی کرده گفت "مهاجرت یک امتیاز است، نه یک حق. امنیت شهروندان ما باید همواره در اولویت قرار گیرد."

تحلیلگران پیشبنی کرده بودند که موضوع مهاجرت عمده ترین مسئلۀ قابل بحث میان دو رهبر در قصر سفید خواهد بود. خانم مرکل از پیش یکی از منتقدین سرسخت منع ورود شهروندان شش کشور عمدتاً مسلمان نشین به ایالات متحده بوده است.

آنگلا مرکل در قصرسفید به خبرنگاران گفت "آزادی تردد بین کشورها اهمیت بسیاری دارد و ما باید از سرحدات خود حفاظت کنیم، اما باید به مساله پناهجویان و نیازهای آنان نیز توجه کرد."

علایق و نزدیکی آلمان و امریکا

این دو رهبر روز جمعه تاکید کردند که واشنگتن و برلین در بسیاری از موارد منافع مشترک داشته و دوستان خوب یکدیگر اند.

خانم مرکل طی یک سفر رسمی در حالی به واشنگتن آمده است که انتظار می رفت هر دو رهبر روی مهاجرت، اقتصاد و نحوۀ برخورد امریکا با روسیه بحث های داغی داشته باشند.

رئیس جمهور ترمپ ازتوافقات تجارتی با آلمان نیز یاد آوری کرده افزود که نماینده گان هردوجانب روی این موضوع با جدیت کار میکنند و مطمئن هستند که برای هردو جانب نتایج خوبی را درپی خواهد داشت.

کارشناسان به این باور اند که ملاقات رئیس جمهور ترمپ با خانم مرکل، صدراعظم آلمان، نگرانی ها در بارۀ تجارت کشور های دو طرف اوقیانوس اطلس را کاهش داد.

رئیس جمهور ترمپ نقش آلمان را در قبال موضوع اوکراین ستایش کرد و تعهد سپرد که هردو کشور دوست خوب باقی خواهد ماند.

XS
SM
MD
LG