لینک های دسترسی

Breaking News

ایالات متحده تعزیرات بیشتر بر ایران وضع می‌کند


ایالات متحده امروز ۲۴ جون (۳ سرطان) به هدف تحمیل فشار های بیشتر بر اقتصاد ایران و تغییر روش حکومت این کشور، تعزیرات اقتصادی جدید را اعلام می‌کند.

مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحده خواستار اقدامات "گسترده" جدید بر ایران شد؛ اما معلومات بیشتر در این مورد ارایه نکرد.

او گفت که هدف از تعزیرات جدید این است که به ایران اجازه داده نشود تا با ظرفیتی که دارد اقتصاد اش را رشد داده و از تعزیرات فرار کند. او گفت که تعزیرات جدید در نهایت "ما را به هدف خواهد رساند".

وزیر خارجۀ ایالات متحده همچنان به هدف ایجاد ایتلاف متحدین امریکا بر ضد ایران، راهی عربستان سعودی و امارات متحدۀ عرب شد.

آقای پمپیو گفت:" جهان باید بداند که ما به گونه متداوم کار می‌کنیم تا واضح باشد که هدف این تلاش ما قطع دسترسی ایران به منابع است؛ ]منابعی که تهران[ از آن در ترویج دهشت، ایجاد سیستم اسلحه هسته‌ای، ساختار برنامه راکتی استفاده می‌کند."

وزیر خارجۀ ایالات متحده افزود که دسترسی ایران را به این منابع قطع "خواهیم کرد" تا منافع و مردم امریکا در سراسر جهان مصوون باشند.

ایران تاکید دارد که در پی دستیابی به اسلحۀ هسته‌ای نیست. ایران در سال ۲۰۱۵ توافقنامۀ فعالیت محدود هسته‌ای را در مقابل رفع تعزیرات با ایالات متحده، بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و آلمان امضا کرد؛ توافقنامه‌ای که دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده آنرا " بسیار ضعیف" خوانده و از آن پا بیرون کشید.

XS
SM
MD
LG