لینک های دسترسی

طول عمر روسای جمهور ایالات متحده نسبت به سایر مردم این کشور کمتر نیست


طول عمر روسای جمهور ایالات متحده نسبت به سایر مردم این کشور کمتر نیست

بر اساس یک مطالعه جدید که به روز سه شنبه به نشر رسید، بر خلاف نظر عموم، موجودیت رئیس جمهور در قصر سفید برای چند سال باعث کوتاه شدن عمر وی نمی گردد و بعضی از روسای جمهور ایالات متحده نسبت به همتایان خود بیشتر زندگی می کنند.

اس جی اولشنسکی، متخصص همه پرسی در پوهنتون الونایز شیکاگو، در مطلبی نوشته است که اخیراً آن در مجله انجمن صحی امریکا به نشر رسیده است.

او می گوید "فقط به خاطر این که آنان کارهای بیشتری را که سبب تسریع پیری ظاهری می شود، انجام میدهند به این معنا نیست که آنها زودتر می میرند."

اولشنسکی در اوایل تابستان امسال به این موضوع هنگامی علاقه مند شد که رئیس جمهور بارک اوباما، پنجاهمین سالگرد تولد خود را در شیکاگو، زادگاه مشترک آنها، تجلیل می کرد.

پوشش رسانه ای بیشتر روی تصاویر قبل از تصدی و بعد از تصدی چهل و چهارمین رئیس جمهوری ایالات متحده با موهای سفید و چروک عمیق تر تمرکز شده بود و آنها عقیده عامه را تکرار می کردند که فرمانده قوا کل با سرعت دو برابر نسبت به ما پیر می شود.

از این لحاظ اولشنسکی این نظریه را مورد تحقیق قرار داد.

در این مطالعه اولشنسکی طول عمر روسای جمهور ایالات متحده امریکا را نظر به سن و زمان آغاز کار آنها محاسبه کرده و آنرا با طول عمر واقعی که تا چه مدت زندگی می کنند، مقایسه نموده است.

چهار رئیس جمهور ایالات متحده که کشته شدند در این مطالعه شامل نیستند.

برای سنجش مجموعی خدمات شان به حیث رئيس جمهور ایالات متحده، اولشنسکی هر روز کاری ریس جمهور را در دفتر دو روز محاسبه نمود، یعنی سرعت کاری شان را تقریبا دو برابر حالت عادی سنجش نمود. در آن سرعت، چهار سال دور کاری، هشت سال عمر رئیس جمهور را کم محاسبه می گردید.

آنقدر فشار بالای خود نیاورید که باعث قتل شما شود.

متخصص همه پرسی در پوهنتون الونایز شیکاگو دریافته است که از میان ۳۴ رئیس جمهور که ۲۳ رئیس جمهور آن به مرگ طبیعی وفات نمودند چنین به نظر نمی رسد که از سبب فشار کاری بوده باشد، بلکه آنها نسبت به همتایان خود بیشتر زندگی کرده اند.

بطور مثال، سن هشت رئیس جمهور ایالات متحده در زمان مرگ آنان، بطور اوسط، ۷۹ سال و هشت ماه بود. این درحالی است که مردم عام بیشتر از ۴۰ سال بالاتر طول عمر نداشتند.

با در نظر داشت گفته های اولشنسکی، به احتمال زیاد اثرات تعلیم و پرورش پیشرفته و دسترسی بهتر به مراقبت های صحی می تواند دلیل آن باشد.

وی می گوید تمامی این روسأی جمهور از ثروت بی مانندی بهرمند بودند، تقریبا همه آنها تعلیم یافته بوده و به مراقبت های صحی دسترسی داشتند.

نظر به این مطالعه، در زمان آغاز کار(حلف وفاداری) حد اوسط سن روسای جمهور ایالات متحده پنجاه و پنج سال و یک ماه ذکر شده که نشان می دهد آنها با پیمودن این مدت زمان از هر گونه بیماری و انتانات دراز مدت مبرا بوده وتوانستند تا اداره حکومت را به درستی به پیش ببرند.

وی می گوید که هشت رئیس جمهور دیگر در این اواخر که به گونه طبیعی وفات نموده اند، حد اوسط یک اعشاریه هشت سال بیشتر نسبت به هشت رئیس جمهور اولی زندگی کرده اند.

اولشنکسی علاوه نموده گفت که یازده تن این روسای جمهور در سن شصت و دو سال و یک ماه با مقایسه به شصت و هفت سال و هشت ماه فوت کرده اند.

برخی ازروسای جمهور ایالات متحده در میان سال های ۱۸۴۱ و۱۹۲۳ اداره حکومت را به عهده داشتند.

XS
SM
MD
LG