لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا برای کمک به سیلاب‌زدگان ایران ابراز آمادگی کرد


وزارت خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا با آسیب دیدگان سیلاب‌های اخیر در ایران ابراز همدری کرده و به خانواده های قربانیان ابراز تسلیت کرده است.

آقای پمپیو در بیانیه‌ای از آمادگی امریکا برای پیوستن به سازمان‌های امدادی جهانی و رساندن کمک‌ها به طور مستقیم به مردم ایران خبر داد.

وزیر خارجۀ امریکا گفته است "ایالات متحده آماده کمک‌رسانی و مشارکت به فدراسیون جهانی صلیب سرخ و جوامع هلال‌احمر است که می‌توانند پول را از راه هلال احمر ایران برای امدادرسانی منتقل کنند".

سیلاب‌های اخیر ده‌ها پل را در ایران نیز تخریب کرده است
سیلاب‌های اخیر ده‌ها پل را در ایران نیز تخریب کرده است

‌ آقای پمپیو در این بیانیه وضعیت پیش آمده را به مدیریت ناسالم ژیم ایران در "برنامه‌ریزی شهری و واکنش به شرایط اضطراری" نسبت داده است.

اما پیش از این، جواد ظریف وزیر خارجۀ ایران در صفحه تویتر خود نوشت: "فشار حداکثری امریکا مانع از تلاش‌های هلال احمر ایران برای رسیدگی به تمامی اجتماعاتی شده است که از سیلاب‌های بی‌سابقه آسیب دیده اند."

تخریب شدن جاده ها در اثر جاری شدن سیلاب، راه‌های منتهی به صدها روستا را قطع کرده است
تخریب شدن جاده ها در اثر جاری شدن سیلاب، راه‌های منتهی به صدها روستا را قطع کرده است

سیلاب‌های ویرانگر که بیش از ۱۵ ولایت ایران را فراگرفته است، تا کنون سبب کشته شدن ۵۷ نفر و زخمی شدن ۴۷۸ نفر دیگر شده است.

ادارۀ حالت اضطرار ایران گفته است که افزون بر تلفات جانی، این سیلاب‌ها منجر به وارد کردن خسارات هنگفت مالی شده است.

مجتبی خالدی، سخنگوی ادارۀ حالت اضطرار ایران به خبرگزاری ایرنای آن کشور گفت که بیشترین تلفات ناشی از سیلاب‌های اخیر در شیراز ثبت شده است.

XS
SM
MD
LG