لینک های دسترسی

Breaking News

سرباز امریکایی به طرح 'حمله جهادی' بر هم قطارانش متهم شد


یک سرباز اردوی امریکا به خاطر ارسال معلومات حساس نظامی به یک گروه متعصب نژادپرست، به توطیۀ حمله بر قطعه‌ای که در آن توظیف بود، متهم شده است.

وزارت عدلیۀ ایالات متحده با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این سرباز ایتان میلزر نام داشته و ۲۲ سال عمر دارد. او متهم است که جزییات حساس در مورد قطعه اش، چون موقعیت، تحرکات و وضعیت امنیتی، را به اعضای گروه موسوم به "فرمان نه فرشته" فرستاده است.

میلزر که در سال ۲۰۱۸ به اردوی امریکا و در سال ۲۰۱۹ به گروه "فرمان نه فرشته" پیوسته است، در اپریل ۲۰۲۰ زمانیکه خبر شد که قطعۀ وی که در اروپا مستقر است به کشور دیگری اعزام می‌شود، تمام اطلاعات دست داشته اش را به این گروه متعصب نژادپرست فرستاد.

در اعلامیۀ وزارت عدلیۀ امریکا آمده است: "میلزر و توطیه چینان هم‌دست اش در جریان سوق و اعزام این قطعه برای آنچه 'حملۀ جهادی' خوانده اند برنامه ریزی کرده اند و هدف شان این بوده است تا سبب 'تلفات جمعی' شده و هم قطارانش را از بین ببرند".

ادارۀ تحقیقات فدرال و اردوی ایالات متحده در ماه می توطیۀ میلزر را خنثا کردند. سپس مظنون در دهم جون سال روان در نیویارک بازداشت شد.

در صورت دعوایی ترتیب شده علیه ایتان میلزر، وی به شش مورد اتهام، به شمول توطیه برای قتل شهروندان ایالات متحده متهم شده است؛ جرمی که جزای آن در قوانین امریکا حبس ابد است.

در اعلامیه آمده است که میلزر به داشتن نقش در این توطیه اعتراف کرده است و گفته است که هدفش از انجام این حمله این بوده است که تا سرحد ممکن سبب مرگ هم قطارانش شود.

گروه فرمان نه فرشته یک "گروه مبهم غیبی شیطانی" خوانده شده است که در بریتانیا مستقر بوده و ارتباطات جهانی نیز دارد. هدف این گروه ترویج "قربانی انسانی، نازییزم، فاشیزم" و دیگر گروه‌های افراطی خوانده شده و گفته می‌شود که این گروه از آدلف هتلر و اسامه بن لادن نیز ستایش کرده است.

XS
SM
MD
LG