لینک های دسترسی

Breaking News

نیروهای ویژۀ امریکایی به سوریه میروند


نیروهای ویژۀ امریکایی

مقامات در ایالات متحده میگویند که یک گروه کوچکی از نیروهای ویژه امریکایی برای مشوره و معاونت با گروه های مخالف حکومت بشارلاسد عازم سوریه میشوند.

یک مقام ارشد ادارۀ اوباما امروز گفت که رئیس جمهور اعزام یک گروه از نیروهای ویژه ایالات متحده را به شمال سوریه منظور کرده است که شمار شان کمتر از ۵۰ نفر خواهد بود.

مقامات ادارۀ رئیس جمهور اوباما همچنان مشوره ها با رهبران عراقی را برای ایجاد یک قوای ضربتی خاص منظور کرد که هدف آن تقویت تلاش ها برای ضعیف ساختن و شکست دادن رهبران و شبکه های گروه دولت اسلامی است.

منحیث یک بخشی این اقدام جدید، رئیس جمهور اوباما همچنان دستور فرستادن طیاره های جنگی نوع " F-۱۵ و A-۱۰" را به پایگاه هوایی ناتو در ترکیه، صادر کرد.

جاش ارنست، سخنگوی قصر سفید گفت که نیروهای امریکایی یک اندازه آموزش ها، مشوره ها و معاونت ها را به آنانی فراهم خواهد کرد که در مقابل افراطگرایان گروه دولت اسلامی میجنگند.

سخنگوی قصر سفید همچنان افزود که این اقدام تشدید ستراتیژی است که رئیس جمهور اوباما آنرا یک سال پیش اعلام کرده بود. او علاوه کرد که ظرفیت سازی نیروهای محلی در عراق و سوریه، در محراق ستراتیژی ایالات متحده باقی میماند.

XS
SM
MD
LG