لینک های دسترسی

Breaking News

محکمۀ عالی امریکا اجازۀ دسترسی به سوابق مالیاتی ترمپ را داد


محکمه عالی ایالات متحدۀ امریکا شرایط را برای سارنوالان ایالت نیویارک هموار کرد تا در تحقیقات جنایی در مورد پنهانکاری مالیاتی دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین امریکا، به اسناد مالیاتی و دیگر سوابق مالی آقای ترمپ دسترسی پیدا کنند.

حکم محکمۀ عالی ایالات متحده که روز دوشنبه ۲۲ فبروری (چهارم حوت) صادر شد، به مثابۀ ضربه‌ای به پنهانکاری جزییات امور مالی دونالد ترمپ پنداشته می‌شود.

محکمه عالی امریکا در جولای سال گذشته نیزاین استدلال رییس جمهور پیشین امریکا را رد کرد که گفته بود به صفت رییس جمهور برحال، از تحقیقات جنایی مصوون است.

نیل گورسیچ و برت کاوانا، دو قاضی دیوان عالی قضایی محکمۀ عالی ایالات متحده که از سوی دونالد ترمپ معرفی شده بودند، نیز در مخالفت با خواست آقای ترمپ رای داده بودند.

حکم محکمۀ عالی امریکا پیروزی بزرگ برای سایرس ونس، سارنوالی ناحیۀ منهاتن نیویارک است که از سال ۲۰۱۹ به اینسو، به عنوان بخشی از تحقیقات، در پی دستیابی به سوابق مالیاتی ترمپ بود.

بخشی از این تحقیقات در برگیرندۀ تادیات پول به عنوان حق السکوت به ستورمی دانیلز و کارن مک‌دوگل، دو زنی است که ادعا می‌شود با دونالد ترمپ رابطه داشته اند، هر چند آقای ترمپ داشتن هر گونه رابطه با آنان را رد کرده است.

آقای ترمپ بر خلاف سایر روسای جمهور ایالات متحده در جریان چهار سال ریاست جمهوری اش از علنی کردن اسناد مالیاتی خود پرهیز کرده بود، اما پس از شکست در انتخابات نومبر سال گذشته، اکنون آقای ترمپ با پیگرد در مورد کار و بار شخصی اش مواجه است.

XS
SM
MD
LG