لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا کمک به سازمان ملل متحد را کاهش می‌دهد


ایالات متحده بزرگترین کشور کمک کننده به سازمان ملل متحد است

نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل متحد اعلام کرده است که دولت امریکا برای سال های مالی ۲۰۱۸ - ۲۰۱۹ کمک های مالی خود را به سازمان ملل متحد بیش از ۲۸۵ میلیون دالر در سال کاهش می‌دهد.

ایالات متحدۀ امریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی حدود ۲۲ درصد بودجۀ عادی و ۲۸ درصد بودجه برای ماموریت حافظ صلح سازمان ملل متحد را فراهم کرده است که مجموع این کمک به ۳.۳ میلیارد دالر بالغ می‌شود.

درست یک هفته پیش اکثر کشورهای عضو سازمان ملل متحد بر ضد تصمیم حکومت ایالات متحده مبنی بر به رسمیت شناخته شدن بیت المقدس به صفت پایتخت اسرائیل رای دادند.

نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد گفته است که "ناکارآمدی و ولخرجی" این سازمان به خوبی هویدا است و به گفتۀ وی از این پس اجازه داده نخواهد شد تااز "سخاوتمندی مردم امریکا" سود جویی شود.

خانم هیلی همچنان گفته است که ایالات متحده همزمان با حفظ منافع خود در سازمان ملل متحد، در تلاش افزایش موثریت کارکرد این سازمان است.

ایالات متحدۀ امریکا در اوایل اپریل ۲۰۱۷ کمک به صندوق جمعیت سازمان ملل متحد را به این دلیل متوقف کرد که برنامۀ صحت باروری و رهنمای خانوادۀ این اداره با قانون ضد سقط جنین حکومت امریکا در تضاد است.

پس از آنکه ادارۀ فرهنگی و آموزشی ملل متحد یا یونسکو در سال ۲۰۱۱ به فلسطین عضویت کامل آن اداره را داد، ایالات متحده از تمویل یونسکو دست کشید و به تاریخ ۱۲ اکتوبر ۲۰۱۷ عضویت این اداره را ترک کرد.

XS
SM
MD
LG