لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا، هند را تهدید به تحریم کرد


ایالات متحده به هند به خاطر خریداری میزایل های زمین به هوای نوع اس ۴۰۰ از روسیه هشدار داد.

یک مقام مقام امریکایی گفته است که اگر هند این میزایل ها را از روسیه خریداری کند، واشنگتن بر دهلی جدید تحریم اقتصادی وضع خواهد کرد.

انتظار می رود قرارداد خریداری میزایل های اس ۴۰۰ روسی توسط هند که ارزش آن به پنج میلیارد دالر می رسد، فردا پنجشنبه در جریان سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دهلی جدید امضا شود.

هند که به خاطر مقابله با نفوذ چین و پاکستان تلاش دارد به این سیستم دافع هوا دست یابد، ابراز امیدواری کرده است که واشنگتن به خاطر این معامله، دهلی جدید را از وضعت تحریم اقتصادی معافیت بدهد.

سیستم اس ۴۰۰ روسی قادر به سرنگون ساختن پیشرفته ترین طیاره های جنگی است و حتا جت هایی را که قادر به فرار از رادار می باشد، نیز هدف گرفته می تواند.

بر اساس قانون مسما به "مقابله با دشمنان امریکا از طریق وضع تحریم" که رئیس جمهور ترمپ آن را در اگست ۲۰۱۷ توشیح کرد، روسیه به خاطر دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ امریکا، اشغال جزیرۀ کریمیه، و دخالت در جنگ داخلی سوریه معروض با تحریم های واشنگتن شد.

بر اساس این قانون، هر کشوریکه با بخش های دفاعی و استخباراتی روسیه معامله کند، نیز با تحریم های امریکا روبرو خواهد شد.

ایالات متحده ماه گذشته، بر چین نیز به خاطر خریداری جت های جنگی و سیستم راکتی اس ۴۰۰ از روسیه، تحریم وضع کرد.

در جریان جنگ سرد، بیش از ۸۰ درصد جنگ افزار هند روسی بود اما در چند دهۀ اخیر هند اسلحۀ امریکایی را نیز در دسترس قوای مسلح خود قرار داده است. اکنون امریکا یکی از بزرگترین فراهم کنندۀ اسلحه به هند بوده و تنها در یک دهلۀ گذشته به ارزش ۱۵ میلیارد دالر اسلحه به هند فراهم کرده است.

XS
SM
MD
LG