لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا:کشورهای که در برنامهٔ درون با ایران همکاری می‌کنند، تحریم خواهند شد


ایالات متحده امروز ۱۷ اکتوبر (۲۵ میزان) گفت که علیه شرکت‌ها و کشورهایی اقدام خواهد کرد که در برنامهٔ طیاره‌های بی‌سرنشین با ایران همکاری می‌کنند.

ویدانت پتیل، سخنگوی وزارت خارجهٔ ایالات متحده، گفت هر کسی که با برنامهٔ طیاره‌های بی‌سرشین ایران یا انکشافات میزاییل بالستیک و یا هم جریان تسلیحات از ایران به روسیه ربط داشته باشد، باید محتاط باشد.

او افزود: ایالات متحده در استفاده از تعزیرات یا اتخاذ اقدام علیه عاملان (همکاران ایران) تامل نخواهد کرد.

این در حالی است که اوکراین امروز از حملات طیاره‌های بی‌سرنشین در این کشور خبر داد که در نتیجهٔ آن هشت نفر کشته و جریان برق صدها شهرک در این کشور قطع شد.

پتیل در اشاره با معلومات استخباراتی قبلی گفت که برخی از طیاره‌های بی‌سرنشین ایران که روسیه آنرا خریداری کرده است، به درستی کار نداده است.

او افزود که انتقال این طیاره‌ها به روسیه فشار گستردهٔ بر مسکو را در حالی نشان می‌دهد که نیروهای روسی کنترول برخی از ساحات را در جنگ با نیروهای اوکراینی از دست داده اند.

این درحالی است که اتحادیه اروپا امروز دوشنبه ۱۷ اکتوبر (۲۵ میزان) تحریم‌های تازه‌ای را به دلیل نقض حقوق بشر، بر ایران وضع کرد.

پولیس "گشت ارشاد" و رییس آن، وزیر اطلاعات، رییس پولیس امنیت سایبری و سازمان "بسیج مستضعفین" از جمله تحریم‌شدگان اند.

پیش از این گزارش‌ شده بود که وزرای خارجهٔ کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌خواهند دارایی‌های ۱۵ مقام حکومت ایران را نیز منجمد کرده و ورود آنان به اتحادیه اروپا را ممنوع کنند.

همزمان، چند وزیر این اتحادیه هشدار داده‌ اند که اگر مداخلهٔ حکومت ایران در جنگ روسیه علیه اوکراین ثابت شود، تحریم‌های بیشتری بر تهران وضع خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG