لینک های دسترسی

Breaking News

احتمال دشوار شدن اخذ ویزه، گرین کارت و شهروندی امریکا


ادارۀ خدمات شهروندی و مهاجرتی امریکا (USCIS) می‌گوید که با مشکلات مالی روبرو است که می‌تواند سبب انتظار طولانی متقاضیان ویزۀ امریکا شود.

این اداره در بیانیه‌ای گفته است که از تنقیص۷۰ در صد کارمندان این اداره که قرار بود در ۳۰ اگست تطبیق شود، جلوگیری شده است اما در این بیانیه هشدار داده است که کاهش بودجه، فعالیت های این نهاد را متاثر خواهد ساخت.

ادارۀ خدمات شهروندی و مهاجرتی امریکا که مسوول صدور مجوز کار، گرین کارت یا کارت اقامت دایمی امریکا و ویزه می‌باشد گفته است که کاهش گسترده بودجه، پروسه صدور ویزه و حتا پروسه اعطای شهروندی امریکا را طولانی خواهد ساخت.

ادارۀ خدمات شهروندی و مهاجرتی امریکا به تادیات درخواست های مهاجرتی متکی است. این اداره در ماه جون بنابر شیوع همه گیری کروناویروس از کاهش ۵۰ در صد درخواست برای مهاجرت خبر داد.

اما کارشناسان امور مهاجرت و مقامات پیشین می گویند که حتا قبل از شروع همه گیری، هزینهٔ این اداره به سبب اعمال محدودیت‌ها بر مهاجرت به امریکا و کندی طی مراحل درخواست ها، به شدت کاهش یافته بود.

حکومت ایالات متحدۀ امریکا سال گذشته اعلام کرد که برای مهاجرین و پناهجویانی که از مساعدت‌های عامه چون مساعدت نقدی، بیمۀ رایگان صحی، مساعدت غذایی و سرپناه رایگان استفاده می‌کنند، ممکن گرین کارت یا سند اقامت دایمی امریکا را ندهد.

قوانین فدرال امریکا که از قبل نافذ بود، از پناهجویان متقاضی گرین کارت می‌خواست تا ثابت کنند که بار دوش دولت امریکا نباشند، اما مقررات جدید که سال گذشته اعلام شد، طیف گسترده از برنامه‌هایی را فهرست کرده است که ممکن گرفتن اقامت دایمی امریکا را دشوارتر کند.

اکنون ادارۀ خدمات شهروندی و مهاجرتی امریکا مسایلی چون آموزش، درآمد خانوادگی و بیمۀ صحی را نیز برای متقاضیان گرین کارت در نظر خواهد گرفت.

جوزف ادلو، معاون پالیسی ادارهٔ خدمات شهروندی و مهاجرتی امریکا گفته است که هیچ ضمانتی وجود ندارد که آنها در آینده از کاهش کارمندان جلوگیری کنند و از کانگرس امریکا خواست برای سال مالی ۲۰۲۱ که در ماه اکتوبر آغاز می‌شود، بودجه کافی برای این اداره تخصیص دهد.

XS
SM
MD
LG