لینک های دسترسی

Breaking News

شاروال میدان شهر: به خاطر زن بودن جلو فعالیتم گرفته می‌شود


ظریفه غفاری، شاروال میدان شهر
ظریفه غفاری، شاروال میدان شهر

ظریفه غفاری پنج ماه پیش بر اساس فرمان رئیس جمهور افغانستان، به صفت شاروال میدان شهر، مرکز ولایت میدان وردک گماشته شد، اما تا کنون به کار آغاز نکرده است.

از گزینش ظریفه غفاری به صفت شاروال میدان شهر پنج ماه سپری شده است، اما تا کنون به دلیل برخی مشکلات قومی اجازۀ کار به وی داده نشده است.

بانو غفاری می‌گوید که پس از پیروزی در رقابت آزاد و بر اساس فرمان رئیس جمهور به صفت شاروال میدان شهر گماشته شد.

ظریفه غفاری به صدای امریکا گفت "طرف من مقام ولایت است. حکم حکومت مرکزی را دارم، سه مکتوب عنوانی مقام ولایت صادر شده است، با آنهم به دلیل مصلحت های مقام ولایت، منافع شخصی و انفرادی شماری و برای حفظ چوکی و مقام برخی‌ها، جلو فعالیتم گرفته می‌شود".

شاروال میدان شهر گفت که به دلیل اینکه زن است، جلو فعالیت‌هایش گرفته می‌شود، اما مقام‌های ولایت این اتهامات را رد می‌کنند.

عبدالرحمان منگل، سخنگوی ولایت میدان وردک، به صدای امریکا گفت که مقام آن ولایت به تطبیق هر حکم حکومت مرکزی متعهد است، اما به گفتۀ وی باید رضایت مردم نیز در نظر گرفته شود.

آقای منگل گفت که اگر ظریفه غفاری به کار آغاز کند، مشکلات در ولایت به میان خواهد آمد زیرا به گفتۀ وی مردم نمی‌خواهند که وی به کار آغاز کند.

آقای منگل گفت "زمانیکه کسی به یک اجتماع اعزام می‌شود و در برابر وی حساسیت‌های قومی به میان‌ می‌آید، چنین مفهوم دارد که در آنجا تشنج بیشتر می‌شود. برای اینکه از تشنج جلوگیری کرده باشیم، از احتیاط کار گرفته و گزارش را به موقع به حکومت مرکزی داده ایم".

از سوی دیگر، ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی گفته است که ظریفه غفاری در نزد آن اداره از سرطان ۱۳۹۷ به اینسو شاروال میدان شهر بوده و مانند دیگر شاروالان حقوق و امتیازات دارد.

XS
SM
MD
LG