لینک های دسترسی

Breaking News

برنامهٔ غذایی جهان به نیازمندان در افغانستان پول نقد و مواد غذایی فراهم می‌کند


برنامهٔ جهانی غذا (WFP) می‌گوید که می‌خواهد تا پایان سال ۲۰۲۱ میلاد به ۱۴ میلیون نیازمند در افغانستان مواد غذایی یا پول نقد کمک کند.

وحید الله امانی، سخنگوی برنامهٔ جهانی غذا در افغانستان امروز پنجم نومبر (۱۴ عقرب) به صدای امریکا گفت که این اداره تا اکنون در بخش‌های مختلف با ۱۱ میلیون نیازمند کمک کرده است و تلاش می‌کند که در دو ماه آینده به سه میلیون نیازمند دیگر نیز کمک کند.

او افزود که برای کمک با نیازمندان در جریان سال آینده این برنامه به پول بیشتر نیاز خواهد داشت.

آقای امانی علاوه کرد: "برای رسیدگی به ۱۴ میلیون نفر، تا پایان سال به ۲۰۰ میلیون دالر نیاز داریم و این نیازمندی برای سال ۲۰۲۲ بیشتر می‌شود. بر اساس ارقام جدید که بر مبنای آن ۲۲.۸ میلیون نفر مصوونیت غذایی نداشته و به مواد غذایی نیاز دارند، در هر ماه به حدود ۲۲۰ میلیون دالر ضرورت خواهم داشت."

بر اساس معلومات جدید ملل متحد، با آغاز فصل زمستان اگر کمک‌های بشری به موقع به افغانستان نرسد، میلیون‌ها شهروند آن کشور ممکن در زمستان پیش‌رو با گرسنگی حاد مواجه شود.

برنامهٔ جهانی غذا گفته است که در برخی ساحات به نیازمندان کمک‌های نقدی نیز صورت گرفته است تا آنان خود مواد مورد ضرورت شان را خریداری کنند.

این در حالی است که ایالات متحده به تاریخ ۲۸ اکتوبر (ششم عقرب) اعلام کرد که ۱۴۴ میلیون دالر کمک‌های تازۀ بشری را برای افغانستان فراهم می‌کند.

امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی ایالات متحده، با نشر اعلامیه‌ای گفته است این کمک‌های امریکا به سازمان‌های مستقل از جمله سازمان ملل متحد و سازمان‌های غیر حکومتی تحویل داده خواهد شد تا برای ۱۸.۴ میلیون افغان‌های آسیب‌پذیر، به شمول مهاجران افغان در کشور‌های همسایه کمک فراهم کنند.

XS
SM
MD
LG