لینک های دسترسی

Breaking News

دونالد ترمپ کیست؟


دونالد ترمپ در طول مبارزات انتخابات مقدماتی سال ٢٠١٦ به خاطر اظهارات جنجال برانگیز اش, توجۀ زیاد را به خود جلب کرد

به دنبال مبارزات نا متعارف و پرشور انتخابات مقدماتی، دونالد ترمپ توانست تا به طور رسمی از سوی حزب جمهوریخواهان به حیث نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده معرفی شود.

دونالد ترمپ که یک شخص تجارت پیشه است هیج تجربۀ سیاسی ندارد و انتخاب او به حیث نامزد در انتخابات ریاست جمهوری یک امر بی سابقه در سیاست معاصر ایالات متحده دانسته می شود.

دونالد ترمپ هفتاد سال قبل در منطقۀ "کوینز" شهر نیویارک چشم به جهان گشود و در یک محلۀ ثروتمند موسوم به " Jamaica Estates" بزرگ شده است.

او چهارمین فرزند والدینش است، پدرش که فرد ترمپ "Fred Trump" نام دارد در خرید فروش املاک کار می کرد.

دونالد ترمپ چهارمین فرزند والدینش است
دونالد ترمپ چهارمین فرزند والدینش است

دونالد ترمپ در سال ١٩٦٨ از فاکولتۀ اقتصاد پوهنتون پنسلوانیا فارغ شده و سپس با پدرش در پروژه های ساختمانی در "کوینز" و "بروکلین" شهر نیویارک اغاز به کار کرد.

بادرنظر داشت گراف جرایم و شرایط زندگی، کار کردن در این محلات کار آسان نبود، اما دونالد ترمپ با استفاده از شناخت پدرش توانست تا شرکت شخصی خود را که ارزش آن به یک میلیون دالر می رسید، بسازد.

اما دیری نگذشست که در دهۀ ١٩٧۰ وزارت عدلیۀ ایالات متحده شرکت او را به تخلف از قانون مسکن گزینی متهم کرد، زیرا او از کرایه دادن عمارات خود به اقلیت ها جلوگیری می کرد، اما دونالد ترمپ توانست تا این قضیه را خارج از محمکه حل کند.

آقای ترمپ بعداً در یک اقدام بی سابقه، با اخذ بیش از ٧٠ میلیون دالر قرضه یک هوتل ورشکسته را خریداری کرد.

این تجارت پیشۀ امریکایی امروز بخاطر عمارت شخصی اش در نیویارک که ترمپ تاور"Trump Tower" نامیده می شود، شهرت دارد.

قیمت مجموعی این عمارت ٥٨ طبقه ای به ٢٠٠ میلیون دالر می رسد و با بهترین سهولت ها مجهز می باشد.

ارزش مجموعی ترمپ تاور به ٢٠٠ میلیون دالر می رسد
ارزش مجموعی ترمپ تاور به ٢٠٠ میلیون دالر می رسد

دونالد ترمپ همچنان بخاطر اعمار سه قمار خانه (ترمپ پلازا، قصر ترمپ و تاج محل) با ارزش نزدیک به یک میلیارد دالر در شهر ساحلی اتلانتیک ستی ایالت نیوجرسی نیز مشهور می باشد.

اما در سال ١٩٩٠ زمانی که بازار فروش املاک با رکود مواجه شد، ارزش دارايی ترمپ نیز از یک اعشاریه هفت میلیارد دالر به پنجصد میلیون دالر نزول کرد و بخاطر جلوگیری از ورشکستگی، یکبار دیگر به اخذ قرضه پرداخت.

دونالد ترمپ با راه اندازی یک برنامۀ معروف تلویزیونی که "The Apprentice" نام داشت، شهرت زیادی کسب کرد و توانست تا از این برنامه بیش از ٢٠٠ میلیون دالر بدست بیاورد.

دونالد ترمپ تا حال سه بار ازدواج کرده است، همسر اولش ایوانا" Ivana" نام داشت و از او سه فرزند دارد. پس از دادن طلاق به این همسر اش، با مارلا مپلس " Marla Maples" ازدواج کرد و سپس او را نیز طلاق داد.

این نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده بعداً در سال ٢٠٠٥ با میلانیا "Melania" که یک مدل سلوانیایی است ازدواج کرد.

میلانیا ترمپ همسر سوم دونالد ترمپ است
میلانیا ترمپ همسر سوم دونالد ترمپ است

آقای ترمپ برای اولین بار در اواخر دهۀ هشتاد علاقه اش را به سیاست ابراز کرد.

او ابتدا به حزب اصلاحات پیوست، بعداً به حزب دموکرات، سپس مستقل و بلاخره در سال ٢٠١٢ خود را جمهوریخواه اعلان کرد.

دونالد ترمپ در طول مبارزات انتخابات مقدماتی سال ٢٠١٦ به خاطر اظهارات جنجال برانگیز اش مبنی بر اعمار یک دیوار در سرحد میان ایالات متحده و مکسیکو به خاطر جلوگیری از ورود پناهجویان غیرقانونی و پیشنهاد منع ورود مسلمانان به این کشور، توجۀ زیاد را به خود جلب کرد.

رویاروی دونالد ترمپ منحیث یک جمهورخواۀ خارج از حلقۀ سیاسی حزب در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امسال، در برابر هیلری کلنتن با سابقۀ طولانی سیاسی، یک امر بی سابقه در این کشور تلقی می شود.

XS
SM
MD
LG