لینک های دسترسی

Breaking News

سازمان صحت: بعید است کروناویروس از لابراتوار چینی سرایت کرده باشد


سازمان جهانی صحت می‌گوید که به نظر میرسد کروناویروس از یک لابراتوار چینی نه بلکه از حیوان به انسان سرایت کرده باشد.

تیمی از متخصصین این سازمان امروز نهم فبروری (۲۱ دلو) پس از تحقیقات دو هفته‌ای در شهر ووهان چین، نتیجهٔ تحقیق خویش را اعلام کرد.

انستتیوت ویروس‌شناسی ووهان چین، نمونه های گستردهٔ از ویروس را جمع آوری کرده بود و این عمل به اتهاماتی منتج شد که گویا کروناویروس از همین‌جا به ساحات اطراف سرایت کرده و در نهایت به همه‌گیری مرگبار مبدل شد.

چین این اتهام را به شدت رد کرده و احتمالات دیگری را در خصوص منشا این ویروس ترویج کرد.

پیتر بین ایمباریک، متخصص امراض حیوانی سازمان جهانی صحت گفت که در خصوص منشا کروناویروس در چین تحقیقات همه جانبه و گسترده‌ای را انجام دادند و همه احتمالات را مطالعه کردند، اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که به نظر نمی‌رسد این ویروس در نتیجهٔ یک حادثهٔ لابراتواری به بیرون سرایت کرده باشد.

در تیم تحقیقاتی سازمان جهانی صحت، متخصصین از ۱۰ کشور گردهم آمده بودند و دو هفته را در ووهان سپری کردند؛ جاییکه آنان از طریق ویدیو کنفرانس از یک هوتل تحقیقات شان را انجام دادند.

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و تا کنون به ۱۹۲ کشور و قلمرو جهان گسترش یافته و به همه‌گیری مرگبار صحی مبدل شده است.

براساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، تا اکنون در سراسر جهان بیش از ۱۰۶ میلیون نفر به کروناویروس مبتلا شده و بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر پس از ابتلا به آن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG