لینک های دسترسی

Breaking News

چی کسی در امریکا به مردگان 'بی کس' رسیدگی می‌کند؟


در ایالات متحده مراسم خاکسپاری مردگان هزینۀ نسبتاً هنگفتی بر می دارد، اما سرنوشت "مردگان بی کس" که هیچ دارایی ندارند، چه خواهد شد؟

در ایالات متحده "مردگان بی کس " به درگذشتگانی اطلاق می شود که هنگام بی خانمانی فوت کرده اند، افرادیکه توسط سایر اعضای خانواده های شان طرد شده اند، یا همه اعضای خانواده و خویشاوندان اش قبل از وی فوت کرده اند و شخص متوفی هیچ دارایی ندارد.

معمولاً ادارات فدرال یا محلی ایالات متحده، پس از خاکسپاری و سوزندان جسد متوفی که مصارف آنرا دفاتر مراسم تشییع جنازه متقبل می شوند، باز پرداخت می کند.

اما در برخی مناطق مثل ایالت ماساچوست، بودجۀ لازم برای بازپرداخت هزینۀ خاکسپاری و یا سوزندان جسد متوفی، وجود ندارد و شماری از دفاتر تشییع جنازه تمایل ندارند، بار چنین مصارف را به دوش بگیرند.

به گونۀ مثال، حد اقل در یکی ایالت ها—ورجینیای غربی—همه پولی که برای مردگان بی کس اختصاص داده شده بود، مصرف مردگانی شد که به دلیل استفادۀ بیش از حد مواد مخدر جان باخته اند.

پیتر استفن، رئیس یکی از دفاتر تشییع جنازه در ایالت ماساچوست، می گوید که حکومت فدرال و یا محلی فقط ۱۱۱۰ دالر برای مراسم خاکسپاری افراد پرداخت می کند و با وجود افزایش مصارف خاکسپاری و سوزندان جسد، در ۳۵ سال گذشته، این رقم هیچگاهی افزایش نیافته است.

آقای استفن می گوید که مراسم خاکسپاری یک جسد به شمول قمیت تابوت و ترانسپورت دو برابر آنچه است که حکومت فدرال یا محلی پرداخت می کند.

به گفتۀ آقای استفن، سوزندان جسد مصارف کمتر دارد، اما در برخی مناطق به شمول ایالت ماساچوست، چنین کار نا ممکن است، زیرا یکی از نزدیکان متوفی باید به سوزندان جسد توافق کند.

اسکات گلیگان، رئیس انجمن ملی مراسم تشییع جنازه، می گوید که در حال حاضر، فقط ۱۵ ایالت امریکا، مصارف خاکسپاری و یا سوزندان اجسادی را تمویل می کند که کسی ادعای متوفی را نمی کند، اما سایر ایالت ها چنین مصارف را بار دوش حکومات محلی کرده است.

پیتر استفن ۷۰ ساله که از سال ها به این سو همه ساله مراسم خاکسپاری و سوزندان مردگان بی کس را مدیریت کرده است، حس خود را با درگذشتگانی که اعضای خانواده و بستگان آنان یافت نمی شود، چنین بیان می کند: " آنان انسان اند؛ مادر، خواهر و یا برادر کسی اند. با این افراد چه باید کرد؟ اگر اینجا {وظیفه ام} را همین گونه ترک کنم، مردم فقیر گزینه های زیاد نخواهند داشت."

XS
SM
MD
LG