لینک های دسترسی

Breaking News

تولد یک نوزاد از رحم پیوندی فردی مرده


این نخستین نوزادی است که از رحم پیوندی فردی مرده، به شکل سالم بدنیا می‌آید

مادری در برازیل، برای نخستین بار نوزادی را از رحم پیوندی فرد مرده به دنیا آورده است.

داکتران، این رحم را در سال ۲۰۱۶، از یک فرد مرده به این زن که در آن زمان ۳۲ سال داشت، پیوند زده بودند.

دنی ایزنبرگ، داکتری که در پوهنتون ساو پاولو در برازیل این تحقیقات طبی را رهبری می‌کند، گفته است که تولد موفقانۀ نوزاد به این شکل، امیدواری نسبت به دورنمای پیوند زدن رحم افراد مرده به مادرانی را که قادر نیستند نوزاد به دنیا بیاورند، افزایش داده است.

معمولا، اهدای رحم به مادران نازا، از سوی اعضای خانواده‌های‌شان صورت گرفته است؛ ولی استفاده از رحم افراد مرده به این مادران، تا حالا با موفقیت زیادی همراه نبوده است.

در گذشته نیز حداقل در ده مورد، پیوند رحم افراد مرده به مادران در ایالات متحدۀ امریکا، جمهوری چک و ترکیه صورت گرفته بود، ولی هیچ یک آن‌ها به تولد نوزادی سالم منجر نشد.

خانم ایزنبرگ با نشر یک اعلامیه نسبت به نتایج جدید ابراز امیدواری کرده است. او می‌گوید: "تعداد افرادی که می‌خواهند اعضای بدن شان پس از مرگ آنان به دیگران اهدا شود، به مراتب بیشتر از کسانی است که بخواهند در زندگی اعضای بدن شان را اهدا کنند."

نخستین نوزادی که پس از پیوند رحم فرد زنده به دنیا آمد، در سویدن و در سال ۲۰۱۳ بود. از آن زمان تا حالا، داکتران ۳۹ مورد از این نوع را گزارش داده اند که در کل، به تولد ۱۱ نوزاد منجر شده است.

XS
SM
MD
LG