لینک های دسترسی

Breaking News

راه اندازی برنامۀ 'یکصد زن' در واشنگتن


راه اندازی برنامۀ 'یکصد زن' در واشنگتن

یکصد زن از 92 کشور جهان در وزارت خارجه ایالات متحده گرد هم آمده اند تا برنامه سه هفته یی تبادل افکار را در ایالات متحده، آغاز نمایند.

برنامۀ جدیدی به ابتکار خانم کلنتن که به نام 'یک صد زن' یاد میشود در واشنگتن راه اندازی شد به خاطریکه هشتم ماه مارچ امسال مصادف است تا صدمین سالگرد تجلیل از روز جهانی زن در سراسر جهان.

خانمها همه با لباس های ملی کشور شان در محفل افتتاحیه اشتراک نموده بودند.

هدف عمدۀ این برنامه قدرتمند ساختن زنان جهان از طریق برنامه های معاوضه یا تبدلات بین المللی، ساختار زمینه برای آگاهی از فرهنگ های همدیگر بوده و این برنامه شامل یک سلسله برنامه های یک ساله میباشد که بیانگر موضوعات عمدۀ سیاست خارجی ایالات متحده امریکا میباشد که به صورت عموم زنان و دختران سراسر جهان از آن مستفید میگردند.

هلری کلنتن وزیر خارجه ایالات متحده به آنان گفت که ارزش گذاری بالای زنان کار درست بوده و میتواند مشکلاتی به مانند فقر و گرسنگی را کمک نماید.

" برای من ارزش گذاری بالای خانمها و دختران هوشمندانه می باشد. این کار پُر ثمر است."

خانم کلنتن این زنان را پیشگامان تجارت، جامعه مدنی، انجمن های علمی و حکومت ها نامیده گفت که کار های آنان، و دیگران را الهام می بخشد .

خانم کلنتن کارنامه های شماری از اشتراک کننده گان را برشمرد :

" راکویل فرناندز از پاراگوای با آنعده از خانمها و دختران ارتباط قایم می نماید که در یک زندگی برده گی گیر مانده اند. در سودان، عایشه حُماد، عایشه کجا نشسته ای؟ عایشه با تدریس ، خانمها را قدرت می بخشد تا سر پای خود بایستند و برای حقوق خود به پا خیزند. "

این خانمها شامل برنامه ( رهبری بازدیدکننده گان جهان ) می باشند که 5200 تن از رهبران فعلی و یا تازه ظهور کرده را به ایالات متحده مهمان می کند تا با همتا های امریکایی خویش دیدار نموده و در تجربه های زنده گی آنها در ایالات متحده شریک گردند .

خانم کلنتن از مدتها بدینسو تلاش نموده است تا حقوق زنان را منحیث مسالۀ کلیدی سیاست خارجی ایالات متحده، تبارز دهد.

XS
SM
MD
LG