لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ انتقامجویانۀ انتحاری القاعده در یمن


محل حملۀ انتحاری در جمع از عساکر نظامی یمن

القاعده می گوید یک حمله کننده در یمن حد اقل 96 عسکر آنکشور را کشته و بیش از 200 تن را روز دوشنبه مجروح ساخته است. آن گروه این اقدام را حملۀ انتقامجویانه علیه جنگ به حمایت نیرو های ایالات متحده خوانده است که در برابر اعضای آن گروه در یمن انجام شده است.

مقامات یمنی می گویند انتحار کننده که با لباس نظامی ملبس بوده است مواد انفجاری را در بین صدها عسکر یمنی انفجار داده است که برای تمرینات رژه نظامی در شهر صنعا آمادگی می گرفتند. عساکر برای رژه نظامی روز سه شنبه آمادگی می گرفتند تا اتحاد مناطق شمال و جنوب یمن را تجلیل کنند.

شبکۀ القاعده مستقر در یمن گفته است که حمله فرماندهان ارشد یمنی را هدف قرار داده بود. بن کی مون منشی عمومی سازمان ملل متحد این حمله را با الفاظ شدید محکوم کرده گفته است که عاملان این حملۀ دهشت افگنانه باید پاسخگوی اعمال خود باشند.

آقای بن از تمام مردم یمن خواست تا استفاده از خشونت را رد کرده و توافقنامۀ انتقال قدرت سیاسی را که طی آن آقای صالح در ماه فبروری بعد از 33 سال زمامداری استبداد گرایانه کنار رفت، پیاده سازند.

وزیر دفاع و لوی درستیز عمومی نیرو های نظامی یمن در این تمرینات رژۀ نظامی حضور داشتند اما به هیچکدام آنان آسیبی نرسید. منصور هادی رئیس جمهور موقت یمن در جواب این حمله گفته است که به فشار های خود علیه القاعده در آنکشور ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG