لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ راکتی حوثی‌ها بر میدان هوایی ابها در عربستان سعودی


تلویزیون دولتی عربستان سعودی گزارش داده است که حملۀ راکتی شورشیان حوثی یمن بر میدان هوایی بین‌المللی ابها در شهر عسیر آن کشور سبب آتش‌سوزی در یک طیارۀ ملکی شده است.

ایتلاف نظامی به رهبری سعودی روز چهارشنبه دهم فبروری (۲۲ دلو) با نشر بیانیه‌ای گفتند: "تلاش برای هدف گرفتن میدان هوایی ابها جنایت جنگی است و زندگی مسافران غیرنظامی را در خطر می‌اندازد."

یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها گفت که چهار طیارۀ بی‌سرنشین حمله بر میدان هوایی ابها را انجام دادند. او گفت که این حمله در پاسخ به حملات ایتلاف به رهبری سعودی بر یمن، صورت گرفته است.

در بیانیۀ ایتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی آمده است که هنگام اصابت راکت به طیارۀ غیرنظامی، طیارۀ یاد شده خاموش بود و آتش‌سوزی در آن فوراً مهار شد.

شورشیان حوثی که از سوی ایران حمایت می‌شوند، همواره حملاتی را توسط طیاره‌های بی‌سرنشین بر اهدافی در عربستان سعودی انجام می‌دهند که به گفتۀ مقام‌های نظامی سعودی بیشتر این حملات مهار می‌شوند.

ساعاتی پیش از حمله بر میدان هوایی ابها، ایتلاف نظامی به رهبری سعودی از تخریب دو طیارۀ بی سرنشین مسلح خبر داد که به گفتۀ مقام‌های این ایتلاف از سوی حوثی‌ها برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در عربستان سعودی پرواز داده شده بود.

به روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز این ایتلاف از کشف و تخریب طیاره‌های بی‌پیلوت حوثی‌ها خبر داده بود.

ایتلاف به رهبری عربستان سعودی در سال ۲۰۱۵ به حمایت از دولت یمن که از سوی حوثی‌ها بر انداخته شد، بر ضد شورشیان حوثی عملیات نظامی را آغاز کردند.

سازمان ملل متحد گفته است که جنگ روان در یمن بزرگترین بحران بشری عصر حاضر را ایجاد کرده و در حال حاضر دو سوم جمعیت آن کشور با بحران دسترسی به مواد غذایی دست و پنجه نرم می‌کنند.

XS
SM
MD
LG