لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن دهشت افگن ارشد تحت تعقیب در یمن


کشته شدن دهشت افگن ارشد تحت تعقیب در یمن

یک روحانی افراط گرای اسلامی که اصلاً در ایالات متحدۀ امریکا تولد شده بود و درین اواخر تحت تعقیب حکومات یمن و ایالات متحده قرار داشت، کشته شد.

انور العولقی ظاهراً در نتیجۀ یک حملۀ هوایی نیرو های امریکایی در یمن کشته شده است.

وزیر دفاع یمن میگوید، توأم با عولقی که عضؤ برجستۀ شبکۀ القاعده در یمن شمرده میشد، چندین تندرو مظنون دیگر نیز کشته شده اند. مقامات در بارۀ زمان وقوع این حمله، چیزی نگفته اند.

حکومت یمن جزییات چگونگی مرگ انور العولقی را ارایه نداشته اما این خبر از سوی مقامات ایالات متحده که نامی از آنها برده نشده، تأیید گردیده است.

از سوی دیگر، منابع قبایلی و نیرو های امنیتی در داخل یمن میگویند، العولقی اوایل صبح امروز جمعه در نتیجۀ حملۀ هوایی یی که یک کاروان القاعده را در شرق یمن هدف قرار داد، به هلاکت رسید.

گزارش ها میرساند که درین حمله، از طیارۀ امریکایی استفاده شده است. ایالات متحده قبلاً نیز برای حمله بر تندروان القاعده در یمن، از طیاره های بی پیلوت کار گرفته بود.

العولقی به خاطر نقش وی در حملات دهشت افگنی، به شمول تلاش برای بمگذاری در یک طیارۀ مسافربری ایالات متحده در سال 2009، تحت تعقیب ایالات متحده و یمن قرار داشت. همچنان گمان میرود که وی به حمله کننده یی که در یک پایگاه نظامی در تکساس بر نظامیان امریکایی گلوله باری نمود، نیز مشوره داده بود. او در قضیۀ قتل یک تبعۀ فرانسه در سال گذشته در یمن، نیز دخیل دانسته میشد.

مقامات ایالات متحده، انور العولقی را به شعبۀ یمنی شبکۀ دهشت افگن القاعده نسبت می دادند.

XS
SM
MD
LG