لینک های دسترسی

Breaking News

آشپزی در امریکا: سرگرمی یا مسلک؟


دست پخت ویژه سر آشپز ها جزء نمایشگاه آشپزی امریکا درواشنگتن بود

مرکز همایش واشنگتن میزبان بزرگترین نمایشگاه آشپزی در امریکا بود که در آن تعدادی از سر آشپز های شناخته شده شرکت نموده بودند. درحالیکه رستورانت های محلی و سایرشرکت های مواد غذایی آماده نمونه های تولیدات خود را به نمایش گذاشته بودند. هزاران بازدید کننده از سراسر امریکا برای یافتن طعم این غذا و خرید خوراکه های صحی و خوشمزه به نمایشگا آشپزی امریکا آمده بودند.

هرسال طی این نمایشگاه تعدادی از سر آشپز های امریکایی شناخته شده نیز غذا های مشهور خود را برای علاقمندان بطور عملی می پزند. موقعی که مایکل سایمون، سرآشپز شناخته شده یونانی امریکایی به استیژ آمد، مردم برای وی کف زدند و از وی استقبال نمودند. مایکل سایمون بخاطر مهارتش در آشپزی مشهور است.

مردم در نمایشگاه خوشحال بنظر میرسیدند و از چشک زدن انواع خوراکه باب همچو پنیر، چتنی های مختلف، روغن زیتون با طعم ریحان، عسل و سایر غذا های که همانجا پخته میشد، لذت میبردند. یک تن از مدیران نمایشگاه آشپزی گفت بیشتر باشنده گان محلی در ترتیب این نمایشگاه همکاری کرده اند.

وقتی درمورد آشپزی خاص امریکایی ها پرسیدم، گفتند کباب و آشپزی سبک. درین میان تعدادی از بازدید کننده گان از شهر های مختلف برای دیدن این نمایشگاه آمده بودند تا طعم غذا های مختلف را امتحان کنند و انواع تولیدات جدید خوراکی را نیزخریداری نمایند.

سبک آشپزی امریکایی

در ایالات متحده برای تعدادی آشپزی یک سرگرمی اما برای تعدادی دیگر یک مسلک است. تعدادی از شاگردان مکاتب فراگیری مهارت های آشپزی بطور دواطلب درتنظیم این نمایشگاه و کمک برای سر آشپز ها اشتراک نموده بودند. ازجمله یکی از شاگردان که رشته اقتصاد را رها کرده و میخواهد سر آشپز شود گفت وی فقط برای یادگرفتن قطع کردن مواد خوراکی با یکی از سرآشپزها بطور داوطلب کارمیکند.

از جانب دیگر اکثر امریکایی ها آشپزی سبک و انواع خوراکی که ساده تر میتوان با آن آشپزی نمود، دوست دارند. به همین خاطر مجله کوکینگ لایت یا آشپزی سبک با بهترین طرز پختن غذا ها مشهور است، انواع تهیه غذا های ساده و سبک را معرفی میکند.

اما آیا غذا های که در مجله کوکینگ لایت معرفی میشود همه غذا های خاص امریکایی استند؟ میشل لامسن از مجله کوکینگ لایت یا آشپزی سبک در پاسخ گفت بهترین ریسیپی یا طرز پخت غذا های که در مجله ما پرخواننده است غذا های سنتی امریکایی نیستند. درین مجله انواع غذا های مشخص کشورهای همچو پیرو، ایتالیا و یونان معرفی شده اند.

انواع شیرینی باب در نمایشگاه آشپزی امریکا
انواع شیرینی باب در نمایشگاه آشپزی امریکا

نمایشگاه آشپزی نه تنها برای امتحان طعم غذا های مختلف بود، بلکه تعدادی برای کسب تجربه بهتر در رشته مسلکی آشپزی آمده بودند. در صحبت با یکی از شاگردان مکتب آشپزی دریافتم که وی فقط برای فراگیری مهارت بیشتر درعرصه آشپزی درین نمایشگاه بطور داوطلب با یکی از سر آشپز ها کار میکند.

در آشپزخانه امریکایی برعلاوه ظروف معمولی ظروف دیزاین های جدید که با شیشه ساخته میشوند، وجود دارد. درمیان سایر تولیدات جدید آشپزی سبز یا لوازم آشپزخانه طرفدار محیط زیست نیز جزء نمایشگاه بود که در ساختن این لوازم آشپزخانه از هیچ نوع مواد کیمیاوی کار گرفته نشده است.

درمیان صد ها غرفه های که انواع غذا و تولیدات را بفروش میرساندند، دریکی از غرفه ها یک جفت اندونیزیایی غذای حلال اندونیزیایی را نیز به نمایش گذاشته بودند. کتاب های آشپزی که در امریکا معروف است نیز جزء این نمایشگاه بود.

گزارش از تلویزیون آشنا را درین لینک تماشا کنید:

نمایشگاه آشپزی امریکایی در واشنگتن برگزار شد
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

XS
SM
MD
LG