لینک های دسترسی

Breaking News

تاکید قانونگذاران امریکایی بر حل سیاسی معضل افغانستان


سناتور بن کاردن (راست) و سناتور جان بزمن

جان بزمن، سناتور ارشد جمهوریخواه در کانگرس ایالات متحده، گفته است که امریکا تمام توان خود را برای پایان جنگ در افغانستان به کار خواهد بست.

آقای بزمن در صحبت با صدای امریکا گفت "به هر شکلی که شده، باید این معضل را حل کنیم. بدیهی است از هر طریقۀ که برای حل این مشکل کمک کند استفاده خواهیم کرد".

استراتیژی جدید ایالات متحده برای جنوب آسیا به پایان بخشیدن جنگ در افغانستان از ورای اعمال فشار بر پاکستان تمرکز دارد تا اسلام آباد را به توقف حمایت از گروه های دهشت افگن فعال در افغانستان وادارد.

سناتور بزمن با توجه به نفوذ پاکستان در میان طالبان می‌گوید که آن کشور باید بیشتر از آنچه که اکنون انجام می‌دهد، باید در زمینۀ توقف جنگ و مهار کردن دهشت افگنان در منطقه انجام دهد.

جنگ ۱۷ سالۀ ایالات متحده در افغانستان که طولانی ترین جنگ در تاریخ این کشور می باشد، مقام‌ها و سیاستمداران امریکایی را به این باور رسانده است که معضل موجود در افغانستان را حل نظامی ندارد و باید به حل سیاسی این وضعیت تمرکز کرد.

بن کاردن، سناتور دیموکرات در کانگرس ایالات متحده نیز به این باور است که جنگ تنها راه حل برای موضوع عاجل امنیتی است و به باور وی طالبان با در نظر گرفتن آیندۀ صلح آمیز برای نسل های آیندۀ شان به فراخوان صلح لبیک بگویند.

این دو قانونگذار امریکایی در حالی بر نقش سازندۀ پاکستان در پایان بخشیدن جنگ در افغانستان تاکید دارند که به گفتۀ شماری از رهبران نظامی ایالات متحده، پاکستان تا کنون در مبارزه بر ضد گروه‌های دهشت افگن که در افغانستان اعمال تخریبکارانه را انجام می‌دهند، به ویژه شبکۀ حقانی، تلاش بسنده نکرده است.

قانونگذاران امریکایی خواستار اعمال فشار بر پاکستان اند
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

  • 16x9 Image

    نجیبه خلیل

    نجیبه خلیل از سال 2004 تا کنون منحیث گوینده و خبرنگار صدای امریکا اجرای وظیفه میکند. خلیل، لیسانس خود را در رشته ژورنالیزم و سپس فوق لیسانس خود را در رشته رادیو و تلویزیون از یونیورستی ویلیم پترسن در ایالت نیوجرسی بدست اورد. وی همچنان یک دیپلوم در رشته کمپیوتر پروگرامنگ را نیز از کالج برگن کمیونتی ایالت نیوجرسی اخذ نموده است.

XS
SM
MD
LG