لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ برای تامین بودجه دیوار مکسیکو وضعیت اضطرار اعلام کرد


دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا برای دریافت بودجۀ اعمار دیوار مرزی با مکسیکو، وضعیت اضطرار اعلام کرده است.

آقای ترمپ روز جمعه (۲۶ دلو) گفت "قصد داریم با بحران در مرز جنوبی مان مقابله کنیم. بخش زیادی از مواد مخدر وارد شده به ایالات متحده مریکا از مرزهای جنوبی می آید. باید به امنیت ملی در مرزهای جنوبی آمریکا رسیدگی شود."

قصر سفید خواستار پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دالر برای تقویت امنیت مرزهای جنوبی امریکا شده بود.

در حالی که کانگرس با تخصیص این مبلغ در لایحه بودجه مخالفت کرده، اعلام وضعیت اضطرار به آقای ترمپ اجازه می‌دهد که کانگرس را دور زده و مبلغ مورد نیاز خود را از منابع دیگری بدست بیاورد.

براساس قانون، رئیس جمهور در این گونه شرایط باید به قانون‌گذاران توضیح بدهد که پول را از کدام محل تامین کرده است، ولی برای این کار، نیازی به تایید کانگرس ندارد.

اعمار دیوار در مرز مکسیکو، از تعهدات آقای ترمپ در جریان کمپاین انتخاباتی‌اش بود که با مخالفت شدید مجلس نمایندگان روبرو شد.

نپذیرفتن درخواست آقای ترمپ در این زمینه از سوی کانگرس، باعث شد دولت فدرال امریکا طولانی‌ترین تعطیل خود را در تاریخ تجربه کند.

رسانه‌ها پیش از این گزارش داده بودند که چهره‌های اصلی قانون‌گذار امریکا به توافقی دست پیدا کرده ‌اند که مانع تعطیلی مجدد دولت خواهد شد.

براساس این توافق، نزدیک به ۱.۴ میلیارد دالر برای ایجاد حصارهای بیشتر مرزی اختصاص داده می‌شود. ولی بودجۀ درخواستی دولت ترمپ برای ساخت دیوار مرزی، ۵.۷ میلیارد دالر بود.

XS
SM
MD
LG