لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان: اگر مقررات ما پذیرفته نشود، فیس‌بوک را مسدود می‌کنیم


وزارت مخابرات افغانستان هشدار داده است که اگر مقررات پیشنهادی این کشور در مورد چگونگی فعالیت شرکت فیس‌بوک در افغانستان ظرف شش ماه آینده پذیرفته نشود، خدمات این شرکت را در افغانستان ممنوع خواهد کرد.

شهزاد گل اریوبی، وزیر مخابرات افغانستان در یک کنفرانس خبری گفت که تمام حساب‌های جعلی در فیس‌بوک و حساب‌هایی که از آن‌ها "استفاده نادرست" می‌شود، باید مسدود شود.

او گفت: "به خاطر این‌که امنیت مردم را در نظر داشته باشیم، آیندۀ جوانان، خانواده‌هایشان و مشکلات و بدنامی که برای آن‌ها بوجود می‌آید را در نظر داشته باشیم، و بتوانیم از آن جلوگیری کنیم، به فیس‌بوک شش ماه وقت می‌دهیم. اگر در این شش ماه، تمام پالیسی‌های ما را نپذیرفتند، فیس‌بوک را در افغانستان مسدود می‌کنیم."

آقای اریوبی گفت که در این زمینه، به شکل رسمی و از طریق وزارت خارجه افغانستان، با شرکت فیس‌بوک تماس برقرار شده و از آن‌ها با جدیت تقاضا خواهد شد که "به قوانین افغانستان احترام بگذارند."

او افزود: "ثبت و راجستر (حساب‌های فیس‌بوک) باید براساس اسناد صورت بگیرد، نه اینکه یک آدم بیاید و یک حساب برای خود بسازد و معلوم نباشد که صاحب آن کیست."

استفاده از فیس‌بوک در افغانستان ظرف سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. علاوه بر مردم عام، رهبران سیاسی افغانستان نیز در این رسانۀ اجتماعی حضور پررنگی دارند. اما فعالیت حساب‌های جعلی، همواره از مسایل مورد بحث در این زمینه بوده است.

اخیرا شرکت فیس‌بوک اعلام کرد که در نظر دارد حساب‌های جعلی را که در این رسانه فعالیت دارد، مسدود کند و از جمله از مسدود کردن حساب‌های جعلی در هند و پاکستان خبر داد.

XS
SM
MD
LG