لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: هنوز تصمیم به اعزام نیرو به خاورمیانه نداریم


دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا گزارش نیویورک تایمز در مورد احتمال اعزام بیش از صد و بیست هزار سرباز امریکایی به خاورمیانه را تکذیب کرده است.

آقای ترمپ به خبرنگاران در قصر سفید گفت: "فکر می‌کنم این خبر جعلی است. ولی (اگر نیاز باشد) آیا این کار را خواهم کرد؟ کاملا. اما هنوز چنین برنامه‌ای نداریم."

آقای ترمپ افزود: "​امیدوار استم مجبور نشویم چنین کاری انجام بدهیم، ولی اگر مجبور شدیم، بسیار بیشتر از (آنچه که گزارش شده) نیرو خواهیم فرستاد."

نیویورک تایمز گزارش کرده بود که پتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع امریکا در دیداری با آقای ترمپ طرح اعزام نیرو به خاورمیانه را پیشنهاد کرده است تا با تهدیدهای ایران مقابله کند.

براساس این گزارش، طرح امریکا شامل اشغال نظامی منطقه نمی‌شود و هدف از استقرار این نیروها در منطقه این است که اگر ایران به نیروهای امریکایی حمله کند و یا برنامه هسته‌ای خود را تقویب ببخشد، امریکا بتواند وارد عمل شود.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که تنش‌ها میان امریکا و ایران اخیرا شدت گرفته است.

هفته گذشته گزارش شد که امریکا بمب‌افکن‌های بی۵۲ خود را برای رویارویی با تهدیدهای احتمالی ایران، در پایگاه نظامی خود در قطر مستقر کرده است.

پیش از این، امریکا سپاه پاسداران ایران را به عنوان یک سازمان تروریستی شناخت. قانونگذاران ایران نیز در واکنش به این تصمیم مسوده‌ای را تصویب کردند که براساس آن، تمام نیروهای امریکایی در منطقه "نیروی تروریستی" قلمداد شدند.

XS
SM
MD
LG