لینک های دسترسی

Breaking News

نورستانی: پیشنهاد تاخیر در انتخابات شوراهای ولایتی را نپذیرفتیم


رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید که پیشنهاد یک مقام ارشد وزارت خارجۀ امریکا را در مورد تاخیر در برگزاری انتخابات شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی رد کرده است.

حوا علم نورستانی، رییس این کمیسیون به صدای امریکا گفت که الیس ویلز، معاون وزارت خارجۀ ایالات متحده در دیدار با اعضای کمیسیون انتخابات، پیشنهاد کرده بود که تنها روی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تمرکز کنند.

خانم نورستانی گفت: "تاکید او (الیس ویلز) بر این بود که به دلیل کمبود وقت، خوب خواهد بود که تنها انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کنیم، چون راه اندازی دو انتخابات دیگر مشکل‌آفرین خواهد بود."

او افزود: "ولی استدلال ما این بود که برای تضمین سراسری بودن، شفافیت و قانونی بودن انتخابات ریاست جمهوری نیاز است که انتخابات شوراهای ولایتی هم برگزار شود."

خانم نورستانی گفت که هم‌اکنون میعاد کاری اعضای انتخابی مجلس سنای افغانستان بسر رسیده و برای "مشروعیت‌بخشی" به سنا، نیاز است تا انتخابات شوراهای ولایتی برگزار شود.

او هم‌چنین برای انتخاب نمایندگان جدید ولایت غزنی در مجلس نمایندگان، به اهمیت برگزاری انتخابات پارلمانی غزنی تاکید کرد.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی به تاریخ ششم ماه میزان برگزار شود.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید که بودجۀ برگزاری این انتخابات را که بیش از دوصد و پنجاه میلیون دالر است، تهیه کرده اند.

XS
SM
MD
LG