لینک های دسترسی

Breaking News

سکس می‌تواند سلامت روانی و بدنی را تضمین کند - پژوهش


تحقیقات نشان داده است که داشتن رابطه جنسی فشار روانی و استرس را کاهش می‌دهد، فشار خون و ضربان قلب را تنظیم می‌کند و با تقویت سیستم ایمنی، توانایی بدن را برای مقابله با مکروب‌ها افزایش می‌دهد.

وبسایت NHS که معتبرترین و پرخواننده ترین سایت انترنتی صحی در بریتانیا است، با استناد به یافته‌های چندین پژوهش در مورد برقراری رابطه جنسی، تاثیر مثبت آن را بر سلامت بدن بررسی کرده است.

یکی از این پژوهش‌ها که در ژورنال طبی بریتانیا نشر شده، حاکی‌ست کسانی که به طور منظم سکس دارند، در مقایسه افرادی که سکس کمتری دارند، بیشتر عمر می‌کنند.

یافته ها همچنان نشان داده است که سکس از طریق کاهش فشار خون و تنظیم حرکات قلب، می‌تواند از سکته‌های قلبی جلوگیری کند؛ موضوعی که از دلیل طول عمر توصیف شده است.

یافته‌های این تحقیق نشان داده که هنگام سکس، مواد کیمیایی در دماغ تولید می‌شود که برای تسکین اعصاب و رفع تشویش و استرس کمک کننده است. در این هنگام، هورمونی به نام پرولکتین در بدن تولید می‌شود که کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد؛ چیزی که می‌تواند به سلامت روانی منجر شود.

تحقیقی که در پوهنتون ویلکس پنسلوانیا در ایالات متحده انجام شده، نشان داده است که هفتۀ یک یا دو بار سکس، با افزایش سویۀ انتی‌بادی ها در بدن توام است که در نهایت مقاومت بدن را در مقابله با مکروب‌ها بلند می‌برد.

سکس توازن هورمون های استروجن و تستوستیرون را در بدن برقرار کرده و از این طریق به پیمانۀ زیاد از پوک شدن استخوان‌ها جلوگیری می‌کند.

با اینهمه، تحقیقات در بریتانیا که در آن ۳۴ هزار مرد و زن شرکت داشتند، نشان داده است که افراد به دلیل مشغولیت بیش از حد در امور زندگی، کمتر از گذشته سکس می‌کنند.

زندگی در عصر دیجیتل و سرگرمی بیش از حد افراد با وسایل هوشمند و شبکه‌های اجتماعی، دلیل کاهش فعالیت‌های جنسی خوانده شده است.

XS
SM
MD
LG