لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس اتحادیه اروپا: نقش زنان در 'فعالیت‌های جهادی' در حال تغییر است


زنان نقاب‌پوش که گزارش شده اعضا و یا همسران اعضای داعش هستند، تحت نظارت یک عضو نیروهای دموکراتیک سوریه

اداره پولیس اتحادیه اروپا گفته است که شیوه‌های داعش برای استخدام و استفاده از زنان در راستای اهداف افراط‌گرایانه، می‌تواند زمینه را برای تغییر نقش زنان در آنچه که "فعالیت‌های جهادی در آینده" خوانده شده، باز کند.

این اداره یک گزارش ویژه ۳۴ صفحه‌ای در مورد برنامه‌های تبلیغاتی داعش در زمینۀ چگونگی جلب و جذب زنان در صفوف نیروهای خود تهیه کرده که روز جمعه (۲۴ جوزا) در مرکز پولیس اتحادیه اروپا ارایه شد.

اگرچه جزییات زیادی از این گزارش در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته، اما خبرگزاری اسوشیتد پرس به نقل از این گزارش نوشته است که زنان عضو داعش از همکاران مرد خود عقب نمانده اند.

در این گزارش آمده است که زنان عضو داعش "به همان اندازۀ همکاران مرد خود، از نظر فکری و ایدیولوژیکی برانگیخته اند و برای اینکه بتوانند نقشی در ایجاد یک کشور اسلامی بازی کنند، تلاش دارند."

با آنکه گزارش‌های زیادی از بدرفتاری اعضای داعش با زنان در مناطق تحت کنترول شان وجود داشته است، اما از سوی دیگر، شماری از زنان، به شمول زنانی از کشورهای اروپایی، به پیوستن به این گروه تمایل نشان داده اند.

در جریان سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ که داعش در اوج قدرت خود قرار داشت، مناطق زیادی را در سوریه و عراق تحت کنترول خود داشت. اما در ماه مارچ، نیروهای مورد حمایت امریکا در سوریه، پیروزی خود را در برابر داعش اعلام کردند.

با این حال، گروه‌های مرتبط با داعش، در برخی از کشورها از جمله افغانستان فعال اند و فرماندهان امریکایی نسبت به تهدیدی که از آن‌ها می‌تواند متوجه امنیت جهان باشد، هشدار داده اند.

XS
SM
MD
LG