لینک های دسترسی

Breaking News

مولانا فضل الرحمان به براندازی حکومت عمران خان هشدار داد


رهبر یکی از بزرگترین جریان‌های اسلامی پاکستان از آغاز کمپاین گسترده برای وادار کردن عمران خان به کناره‌گیری از مقام صدر اعظم پاکستان خبر داده است.

مولانا فضل الرحمان، رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان در یک کنفرانس خبری، دولت عمران خان را "نامشروع" خواند و گفت که او نه از طریق یک انتخابات شفاف، بلکه از سوی اردوی پاکستان به قدرت رسیده است.

او گفت: "ما تصمیم گرفته ایم که به سوی اسلام‌آباد راه‌پیمایی کنیم. خواست اساسی ما این است که افرادی که هیچ حقی برای حاکمیت ندارند، باید فورا استعفا بدهند."

عمران خان سال گذشته با شعار مبارزه با فساد و بهبود وضعیت اقتصادی پاکستان برنده شد، اما از زمان تشکیل حکومت او تا حالا، اقتصاد پاکستان بهبود نیافته است.

آقای خان هم‌چنین ادعاهای منتقدان سیاسی خود را که می‌گویند او با حمایت اردوی پاکستان به قدرت رسیده، رد می‌کند. اردوی پاکستان و مقامات انتخاباتی این کشور نیز این ادعاها را تکذیب کرده اند.

مولانا فضل الرحمان که از چهره‌های سابقه‌دار سیاسی پاکستان محسوب می‌شود، رهبری یک ایتلاف سیاسی را برعهده دارد و هم‌چنین اعضای حزب وی چندین کرسی پارلمان و شوراهای ولایتی پاکستان را در اختیار دارند.

علاوه بر این، او در مکاتب و مدرسه‌های دینی پاکستان نیز نفوذ دارد.

شماری از جریان‌های سیاسی، به شمول احزاب مربوط به نواز شریف و بینظیر بوتو، صدراعظم‌های پیشین پاکستان گفته اند که از کمپاین‌های فضل الرحمان در برابر عمران خان حمایت می‌کنند؛ هرچند تاکید کرده اند که طرفدار توسل به اقدامات فراقانونی نیستند.

دولت پاکستان گفته است که آماده است با مخالفان سیاسی خود وارد گفتگو شود، اما افزوده که به هیچ جریانی اجازۀ مختل کردن زندگی روزمره در اسلام‌آباد را نخواهد داد.

XS
SM
MD
LG