لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان چهار همکار حافظ سعید را بازداشت کرد


پولیس ضد تروریزم پاکستان از بازداشت چهار همکار حافظ سعید، بنیانگذار گروه لشکر طیبه، به اتهام تمویل فعالیت‌های تروریستی خبر داده است.

حافظ سعید که متهم اصلی طراحی حملات مرگبار سال ۲۰۰۸ ممبی است، که در ماه جولای به عین اتهامات بازداشت شد و تا کنون زیر نظارت قرار دارد.

بازداشت حافظ سعید در آستانۀ سفر عمران خان، صدراعظم پاکستان به واشنگتن صورت گرفته بود؛ اقدامی که مقامات هندی آن را به تلاش پاکستان برای جلب توجه امریکا مرتبط دانسته بودند.

حالا بازداشت چهار همکار حافظ سعید نیز یک هفته قبل از نشست یک نهاد بین‌المللی مالی انجام می‌شود که قرار است دستاوردهای پاکستان را در زمینۀ جلوگیری از تمویل فعالیت‌های تروریستی و پولشویی بررسی کند.

پاکستان ظرف سال‌های اخیر همواره تحت فشارهای بین‌المللی قرار داشته تا از فعالیت گروه‌هایی که حملات تروریستی را تمویل می‌کنند جلوگیری کند.

پولیس پاکستان گفته است که چهار فرد بازداشت شده قرار است به روز جمعه در محکمه حاضر شوند.

حافظ سعید که از سوی امریکا و سازمان ملل متحد به عنوان تروریست شناخته می‌شود، بنیانگذار لشکر طیبه است؛ گروهی که متهم است حملات ممبی را اجرا کرده که در آن بیش از ۱۶۰ نفر کشته شدند.

امریکا برای اطلاعاتی که بتواند به مجرم شناخته شدن حافظ سعید در رابطه به این حملات منجر شود، ۱۰ میلیون دالر جایزه تعیین کرده است.

حافظ سعید دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی را تکذیب کرده و گفته که فعالیت‌های گروه او روی ارایه خدمات بشردوستانه در مکاتب، بیمارستان‌ها و مراکز مذهبی متمرکز است.

XS
SM
MD
LG