لینک های دسترسی

Breaking News

عضو پارلمان هند به جرم تجاوز جنسی، به حبس ابد محکوم شد


کولدیپ سنگ سنگار
کولدیپ سنگ سنگار

محکمه‌ای در هند یک عضو پارلمان این کشور را به جرم آدم‌ربایی و تجاوز جنسی به یک دختر زیر سن، به حبس ابد محکوم کرده است.

کولدیپ سنگ سنگار، که از حزب حاکم هند به پارلمان راه یافته بود، علاوه بر حبس ابد، به پرداخت دو و نیم میلیون روپیه هندی معادل بیش از ۳۵ هزار دالر امریکایی جریمه نقدی نیز محکوم شده است.

این عضو پارلمان پس از بازداشت در ماه اپریل سال گذشته، از عضویت در حزب نرندرا مودی، صدراعظم هند اخراج شد. او متهم بود که یک دختر زیر سن را در سال ۲۰۱۷ ربوده و به او تجاوز جنسی کرده است.

این دختر ادعا کرده بود که حزب حاکم هند، از این فرد در برابر قانون محافظت کرده و برای مدت طولانی مانع بازداشت او شده بود.

این دختر در ماه آگست در یک حادثۀ ترافیکی زخمی شد و بسیاری از اعضای حزب مخالف و نیز فعالان حقوق بشری هند، فرد متهم به تجاوز جنسی را به تلاش برای کشتن او متهم کردند.

جرایم علیه زنان در هند، با وجود اجرایی شدن قوانین سختگیرانه‌تر در سال ۲۰۱۳، همواره رو به افزایش بوده است.

در سال ۲۰۱۲، پس از آنکه یک دختر جوان از سوی گروهی از مردان مورد تجاوز جنسی قرار گرفت و به قتل رسید، صدها هزار نفر دست به تظاهرات زده و خواستار اعمال قوانین سختگیرانه در برابر عاملان خشونت علیه زنان شدند.

براساس این قوانین، مدت زندان برای افرادی که به تجاوز جنسی مجرم شناخته می‌شوند، از ۱۰ سال به ۲۰ سال افزایش یافت و همزمان، سن قانونی محکومیت به این گونه جرایم، از ۱۸ سال به ۱۶ سال پایین آورده شد.

XS
SM
MD
LG