لینک های دسترسی

Breaking News

روحانی ۷۷ سالۀ هندی به اتهام تجاوز جنسی، محکوم به مجازات شد


این روحانی هندی پس از ادعای تجاوز جسنی به تاریخ اول سپتمبر ۲۰۱۳ دستگیر شد و از آن پس در زندان به سر می برد

یک محکمه در هند روز چهار شنبه اسارام باپو، مدرس و روحانی برجستۀ هند را، به اتهام تجاوز جنسی بر یک دختر نوجوان، به حبس دراز مدت محکوم کرد.

باپو که ۷۷ سال عمر دارد، متهم است که در سال ۲۰۱۳ میلادی بر یک دختر جوان تجاوز جنسی کرده است. این مدرس که ادعا می کند میلیون ها پیرو در سراسر جهان دارد، یوگا تدریس می کرد.

محکومیت باپو کمتر از یک هفته پس از آن رخ داد که نرندرا مودی، صدراعظم هند، تعهد کرد تا عدالت را بالای کسانی تطبیق کند که مرتکب تجاوز جنسی شده اند. آقای مودی گفته است که گسترش تجاوز جنسی موجب شرمساری مردم کشورش شده است.

آقای اسارام باپو در یک پروندۀ جداگانه همراه با پسرش به دلیل یک تجاوز جنسی دیگر نیز تحت محاکمه قرار دارد. در این قضیه جداگانه، دو خواهر ادعا کرده اند که این روحانی ۷۷ ساله همراه با پسرش بر آنان تجاوز جنسی کرده اند.

خشونت جنسی علیه زنان در هند پس از آن توجه جامعه بین المللی را به خود جلب کرد که در سال ۲۰۱۲ یک دختر ۲۳ ساله در یک بس مسافر بری مورد تجاوز گروهی قرار گرفت.

قوانین منع خشونت علیه زنان در هند از آن زمان به بعد سخت تر شد، اما فعالان می گویند که برای مبارزه جدی علیه آزار و اذیت جنسی و خشونت علیه زنان، باید نگرش اجتماعی نسبت به زنان تغییر کند.

XS
SM
MD
LG